5 in 3

Įsivaizduok, kad draugė tau pasiūlė vykti į jos senelių vasarnamį, kuris įsikūręs kurortinėje Lietuvos vietoje. Vienintelė sąlyga – pasiimti gali tik tris drabužius. Su drauge planuojate ir pasideginti, ir apžiūrėti apylinkes, ir padėti seneliams darže, ir pasportuoti, ir netgi „pasikultūrinti“ vietinėje kavinukėje. Skamba kaip ilgai lauktas savaitgalis, bet šiame žaidime galioja viena sąlyga – pasiimti gali tik 3 drabužius (maudymosi kostiumėlis nesiskaito, nes be jo nebūtų ir vasaros).

Šįkart džinsai, palaidinė ir megztukas neišgelbės – karštis neleis ilgai lydytis aptemptuose džinsuose, vos po pirmos kelionės iki ežero palaidinės pažastukės pakeis spalvą ir vakare galėsi kiurksoti su savo megztuku kapstydama darželį, o ne šokti pagal mėgstamą dainą.

Pats geriausias pasirinkimas – universalūs, judesių nevaržantys, pažastų neuždengiantys drabužiai, kurie pasitarnauja bet kokiu oru ir bet kokioje situacijoje. Tokiam vasaros savaitgaliui siūlau šiuos tris drabužius iš savo spintos:

–          suknelė be petnešėlių ir rankovyčių, kuri gali virsti sijonu;

–          kombinezonas, kuris gali virsti kelnėmis;

–          ploni džinso imitacijos marškiniai atraitojamomis rankovėmis, kurie gali būti tiek palaidine, tiek švarkeliu.

Vos atvykus į sodybą, žinoma, reikia lėkti prie ežero, kol saulutė nepasislėpė už debesų! Iki pležo takelis veda palei ežerą, tad pasibraidžiojimui kuo puikiausiai tinka tavo suknelė, kuri leidžia įdegti petukams.

2Stilius I. Niekas moters nepadaro elegantiškesnės, nei suknelė, kad ir kokia ji bebūtų – aptempta, pūsta, ilga, trumpa, megzta, nerta, vasarinė… O vasara tiesiog neatsiejama nuo suknelių, kurių viršutinė dalis elastingai aptempia krūtinę bei liemenį, per daug nevaržydama, nespausdama bei neleisdama sukaisti karštą dieną. Kelionės prie vandens telkinio neįsivaizduoju be tokio stiliaus suknelės.

Atsivėsinus ežero vandeniu, norisi pasimėgauti ir saulės voniomis. Ne visos merginos tokios drąsuolės ir mėgsta gulėti pusnuogės, kai aplink pilna tykančių akių, o tu viena iš tokių? Ploni džinso imitacijos marškinukai puikiai pasitarnaus, kaip uždanga tiek nuo įkyrių akių, tiek nuo per karštos saulės ar pakilusio vėjelio. Ne kiekviena juk mėgsta perkaisti…

1Stilius II. Daugelį merginų bei vaikinų iš proto varo didžiuliai marškiniai ant pusnuogio merginos kūno (pripažinkim…), tad ploni ir beprotiškai madingi džinsiniai ar džinso imitacijos marškiniai suburs magišką intrigą aplink bet kurią merginą. Marškinius galima panaudoti ir kaip „gultuką“. Kadangi jie ilgoki, nuogos liks tik kojos.

Grįžus po relaksuojančios popietės, tenka atsidėkoti seneliams už pilnus pilvus trintų braškių ir padėti „suktis“ darže. Žinoma, senelės nebūtų senelėmis, jei savo anūkams nepaliktų tik smulkmenų – palaistyti, priskinti ir panašiai. Vakarėjant karštis ne toks „įkyrus“, tad iš jau dėvėtos suknelės pasidarai sijonuką (susikišdama elastingą viršutinę dalį po klostėmis), apsirengi jau dėvėtus marškinius, suriši jų ilgus galus ant pilvo ir šoki į senelės paskolintus guminius batus.

3Stilius III. Žodis „daržas“ nereiškia, jog turi atrodyti, lyg iš pelkės išlindusi pabaisa. Kadangi suknelė visiškai neįpareigoja jos rengtis tik į pležą ar vakarėlį, iš jos „pagamintas“ sijonukas, puikiai atrodys laistant daržoves. O kodėl gi darže neatrodžius gražiai? Pasitelkus kaubojišką stilistiką ir susirišus marškinėlius ant pilvo, mergina atrodys lyg „miss ūkininkaitė“, nors anaiptol nenutuokia, kaip pamelžti karvę.

Po smagaus darbo žemės ūkyje ir sočių pietų, neprošal būtų pasportuoti ir sudeginti bent menką dalį suvartotų kalorijų! Todėl su drauge nusprendžiate pasiskolinti šiuolaikiškų senelių dviračius ir pasivažinėti po apylinkes. Suknelė + sportas = juokingas derinys. Tuoj pat iš lagaminėlio išsitrauki savo kombinezoną ir viršutinę jo dalį sukišusi į vidų (arba palikusi viršutinę dalį savo vietoje), derinį jį su maršinukais, kuriuos ir palieki kaubojiško stiliaus „būsenoje“.

4Stilius IV. Mintant dviračiu svarbus patogumas, todėl suknelė atrodytų keistai ir kiek pompastiškai. Vientisas kombinezonas irgi nėra pats patogiausias variantas, todėl iš jo galima pasidaryti apsmukusias kelnytes, kurios nesiekia net kauliuko ir neįsimaišys į „lenciūgą“, kaip neretai pasitaiko, ar neišsiteps tepalais. Laisvai surišti marškiniai, vilkimi kaip palaidinė, sukurs paprastą, tačiau stilingą „turistės“ įvaizdį, o ir minti pedalus bus patogu. Beje, ši apranga puikiai tinka prie lengvų sportinių batukų, tad nereikės vargintis minant su šlepetėmis ar dailiomis basutėmis.

Na, o po visos turiningos dienos, po vėsaus dušo ir poilsio hamake, norisi šiek tiek pajudėti ir parodyti savo „šviežiai“ įdegusius pečius vietiniams bei atvykėliams. Tad šoki į savo itin praktišką kombinezoną, užsimeti vieną kitą papuošaliuką ir įsiauni į platformines basutes, sukurdama prašmatnų įvaizdį.

5Stilius V. Beveik kiekvieną drabužį galima „valdyti“ pritaikant prie jo tam tikrus aksesuarus bei avalynę. Šis kombinezonas turbūt vienas iš praktiškiausių drabužių, nes po laisvu paprastumu slypi romatiška elegancija. Atidengti pečiai puikiai tinka vakarui, klostelės viršutinėje dalyje sudaro puošnumo įvaizdį, o plačios apsmukusios kelnės leidžia laisvai judėti šokant.

Savaitgalis baigėsi, o tavęs niekas nematė taip pat apsirengusios, nors turėjai tik tris drabužius. Gerai pagalvojus – daug geriau, nei pasiimti pusę spintos ir dalies drabužių net neapsirengti! Kompaktiškumas ir paprastumas lemia puikią savijautą bei subtilias užuomenas apie stiliaus pojūtį.

Šiuos drabužius pasirinkau todėl, kad jie yra universalūs, kompaktiški, patogūs, laisvi bei neįpareigojantys vienai ar kitai situacijai. Suknelę galima derinti tiek prie batelių, tiek prie platforminių basučių, tiek prie lygiapadžių, tiek prie sportbačių, pležo šlepečių ar net guminių batų. O kai iš suknelės galima „pasigaminti“ sijoną – ji tampa dar labiau neįkainojama. Kombinezonas taip pat praktiškas drabužis, nes jį galima vilkėti tiek ypatinga proga, tiek gamtoje, derinant su įvairia avalyne. Jį lygiai taip galima paversti į kelnytes ir vilkėti su kitos spalvos palaidine. Ilgarankoviai ploni marškiniai puikiai atrodo ir atraitotomis rankovėmis, ir užraitotomis. Jų nesusisagsčius, marškiniai tampa „švarkeliu“, susirišus ilgus galus ant pilvo, jie atstovauja palaidinėms, o derinant prie kitų drabužių (nebūtinai prie kombinezono ar suknelės), jie atlieka savo tikrąją paskirtį – marškinių.

Jei mergina būtų priversta rinktis tik tris drabužius, šie būtų patys tobuliausi – stilingi, patogūs ir praktiški!

Nuotraukos Justinos Baubienės

Publikuojama portale panele.lt

– Ma

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *