Eternal art of Simona Brazdzionyte

Drugelių karalystė“ – taip savo kūrybos tvirtovę vadina lyg ant sparnų į populiarumo olimpą kylanti aksesuarų autorė Simona Brazdžionytė. Gavau privilegijuotą kvietimą viena iš pirmųjų pasisvečiuoti naujoje dizainerės studijoje, kuri įsikūrusi pačiuose didingiausiuose rašytojų namuose! Atsargiai paklausiau Simonos, ar rašytojų namai ir jos tolimas giminaitis, autoritetingas Lietuvos rašytojas B. Brazdžionis, turi kokių nors sąsajų? „Atėjusi apžiūrėti šios vietos net nepagalvojau apie jį. Tai buvo NORIU akimirka! Viskas atrodo taip autentiška ir didinga…“ – akimis po studiją klajojo mergina.

5 low

Simonos kūryba sunku nesižavėti – visa erdvė, nuo palangių iki pakabų, išpuošta jos kūriniais: pradedant odinėmis apyrankėmis, baigiant aksomine prabanga alsuojančiomis suknelėmis. Susėdus pokalbiui prie kavos ir pačios dizainerės keptų pyragaičių, sunkoka buvo sutelkti dėmesį, nes akį užkliudydavo visur šmėžuojantys vienetiniai papuošalai… Tuoj pat ir kylo klausimas: Simonos menui tikrai nėra ribų? Nuo tos akimirkos ir prasidėjo mūsų pokalbis, primenantys pasaką…

Aksesuarų autorės „vardas“ skaičiuoja dar tik antrus metus, o klienčių skaičius auga akimirkomis! Pavydėtina, ar ne? Paprašyta išduoti savo sėkmės receptą, Simona pradeda pasakoti, kaip prasidėjo jos draugystė su vėrimo menu: „Man pasisekė, nes buvau pastebėta ir pakviesta prisijungti prie vieno iš pirmųjų papuošalų vėrimo salonų komandos. Tada ir prasidėjo mano kūrybinė kelionė. Viskas buvo nauja, nebandyta ir įdomu, o suvėrusi pirmąjį savo papuošalų komplektą supratau, kad tai – mano kelias.“ Pridūrusi, jog nebuvo iš tų mergaičių, kurios jau nuo vaikystės žino, kuo bus užaugusios, ji prisipažino gyvenanti spontaniškai ir  priimanti įšūkius! O tai, manyčiau, kuo puikiausiai atsispindi jos papuošaluose, kurie yra absoliučiai vienetiniai. Dizainerė atrodo lyg apkerėta, kai kalba apie savo meno kūrinius: „Žinai, kai norisi kurti, ieškoti ir atrasti, tuomet laikas sustoja ir tampa nebesvarbu – diena ar naktis. Su kiekviena diena, nauju rūbeliu, ypatinga proga papuošalų daugėja ir šiandien dienai galiu tikrai drąsiai teigti, kad mano kūrybai ribų nebeliko!“

3 low

Atrodo, jog autorės idėjos netelpa tarp keturių sienų – išskirtiniai masyvūs kaklo papuošalai, gigantiški auskarai ir įvairiausio stiliaus apyrankės bei aksominiai aksesuarai. Iš kurgi jauna moteris semiasi tokių originalių idėjų: koljė iš kailiuko, aksominės pirštinaitės, neregėto grožio karoliukai… Simona tvirtai pareiškia nuomonę, jog mūsų kasdienybėje trūksta tekstūrų, formų bei spalvų: „Mes visi esame užsidarę ir stengiamės neišsiskirti, o aš manau, kad visi žmonės yra labai įdomūs ir unikalūs savo vidumi. Kiekvienas išgyvena daugybę emocijų, turi minčių ir idėjų, todėl man norisi tai atskleisti papuošalų ir aksesuarų elementų įvairove.“ Būtent šio bruožo S. Brazdžionytės kūryboje tikrai netrūksta, Nors menininkė prisipažįsta, jog nėra „susipykusi“ su minimalizmu, tiesiog kiekvienu aksesuaru norisi pasakyti TIEK DAUG… „Pavyzdžiui, audinių pasirinkimą lemia, tai kuo gyvenu šią akimirką, kas man labiau tinka ir patinka. Aksomas šią žiemą buvo neatskiriamas nuo mano kasdienybės. Jis švelnus, šiltas, dvelkiantis prabanga ir išskirtinumu, ką dažniausiai ir sutiksite mano kūryboje. Taip pat ir kailiukų-vėrinių idėja kylo dėl puošnaus ir šilto gaminio trukūmo. Šią žiemą jis  tapo topu!“ – aplankančiomis mūzomis dalinosi Simona.

6 low

Paklausta turbūt labiausiai pabodusio klausimo apie drugelius, Simona ramiai nusišypso ir su nostalgija pasakoja: „Drugelis mano gyvenime atsirado labai seniai dar anskčiau, nei kūrybinio kelio pradžia. Jis man simbolizuoja svajonių laisvę. Jų spalvų ir formų įvairovė mane įkvepia kūrybai.“ Išduosiu paslaptį, jog pavasarį „Menas be ribų“ iš drugelių karalystės traukia į laumžirgių tvirtovę… Tad jeigu mėgote drugeliais puoštus papuošalus, įsigykite ir jo „pusbroliu“ laumžirgiu dabintą aksesuarą!

2 low

Puošianti nemažai garsių Lietuvos moterų, Simona pabrėžia, jog į visas klientės žiūri vienodai – kiekvieną pasitinka su kavos puodeliu, valandų valandas gilinasi į jų pageidavimus ir nepaisydama jokių skirstymų „įdeda“ vienodai širdies į kiekvieną savo kūrinį. „Bet kuri moteris mano kūryboje atras sau tinkantį ar patinkantį papuošalą, o jei ne – aš pati visada atvira naujovėms ir įšūkiams. Mėgstu ieškoti, eksperimentuoti ir tai, ką, atrodytų, tarpusavyje neįmanoma suderinti, paversti akį traukiančiu kūriniu. Manau, tai įrodo mano papuošalai trykštantys įvairiausiomis spalvomis, formomis, tekstūromis ir, tarsi neįsitekdami erdvėje, efektingai užliejantys jais pasipuošusią moterį savo spalvinga dinamika,“ – poetiškai ir pagarbiai apie savo ir klienčių santykį pasakoja autorė. Netgi rinkdama papuošalus fotosesijai, Simona paklausdavo mano nuomonės, kaip vienas ar kitas aksesuaras derėtų nuotraukoje… Pas tokią kūrėją norisi sugrįžti dažniau. Beje, autorė daug dažniau priima individualius užsakymus, kuomet papuošalas kuriamas pagal klientės charakterio bruožus, nuotaiką, derinant prie drabužių ir konkrečios progos. „Jeigu tai originali klientės idėja, ne kito kūrėjo kopijavimas – imuosi darbo su malonumu, tačiau pristačius nuotrauką su jau egzistuojančiu dizainerio papuošalu, tenka nuvilti, nes atsakau griežtą NE,“ – savo unikalumą drąsiai skelbia Simona. Mielosios, galite likti ramios, niekada vakarėlyje nesutiksite moters su tokiu pat kaip jūsų papuošalu, jeigu puošitės su drugelių karalienės kūryba!

4 low

Atrodo, Simonai idėjų niekada netrūks, užsakymų virtinės nesibaigs, tad įdomu, kokią ateitį ji prognozuoja „Menui be ribų“? Dizainerė nė nedvejodama atšovė, jog ji turi daugybę ateities planų bei vizijų, tačiau neketina niekur skubėti, juk viskam savas laikas, o kūryba – ne konvejeris. „Galiu pasakyti tik tiek, kad niekur nedingsiu ir tikrai pasistengsiu nustebinti dar ne viena originalia kolekcija ar įdomiu kūrybiniu projektu,“ – pažadėjo Simona ir aš ja visiškai tikiu!

Tvirtai teigiu, jog išsimatavus gausybę S. Brazdžionytės kurtų papuošalų, aplanko neapsakomas moteriškumo jausmas, lydimas elegancijos šleifu bei prabangos prieskoniu. Net nesinori gadinti visko proginiais rūbais – papuošalai sukuria išskirtinį stilių netgi segint juos prie visiškai paprastos palaidinės.

1 low

© Robertas Pledas, MUA/hair: Sandra Didžiokaitė

Menas be ribų“ aksesuarus rasti galite rašytojų namuose, antrame aukšte, adresu K. Sirvydo g. 6, Vilniuje. Jus pasitiks ne tik drugeliais puoštos didžiulės durys, bet ir šios karalystės šeimininkė Simona, pasidabinusi gera nuotaika bei žavinga šypsena!

Ačiū, kad skaitote!

Ma

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *