It’s time for elegant houswifes with Madam

SAVAITGALIS … Kai kurios moterytės ilsisi skaitydamos knygas, kitos laksto po miestą, pildydamos savo garderobą ir gasdindamos pinigines, nemaža dalis plepa su draugėmis prie kavos puodelio… Bet yra dalis tokių, kurios džiugina šeimynų, draugų skrandžius besisukiodamos virtuvėje – juk tam yra visa diena, jokių pusfabrikačių ir pašildyto maisto!

O kas gali priversti moterį virtuvėje jaustis gražia, jei ne prijuostė? Kartu su Prefix Studio nusprendusi vykdyti projektą „Lietuviškas stilius„, kurio metu stengsiuosi pristatyti kuo daugiau Lietuvoje gaminamų, kuriamų, siuvamų prekių; pirmajam įrašui pasirinkau „Namų Madam“ kuriamas prijuostes! Rūbų dizainerių Lietuvoje tikrai nemažai, kiekvienas jų turi skirtingą, o kartais ir panašią konsepciją, tačiau prijuosčių dizainerių Lietuvoje sutikti dar neteko, todėl buvo LABAI įdomu susitikti su „Namų Madam“ įkūrėja Ilma, kuri man papasakojo savo idėjas bei pavaišino gardžia Latte!

IMG_4205 low

© Robertas Pledas – Prefix Studio

Pirmasis klausimas, į kurį Madam Ilma atsakė lyg sekdama pasaką, žinoma, buvo apie kilusią idėją kurti būtent virtuvės „garderobą“.

Ilma: Idėja kilo visiškai spontaniškai. Vieną saulėtą pavasario dieną sugalvojau pradėti siūti. Tada dar nežinojau, ką siūsiu, bet tikriausiai man trūko saviraiškos, tad žūtbūt įsigeidžiau siuvimo mašinos. Ėmė mano brangus vyras ir nupirko ją:  tokią, kuri ne tik siuva, bet ir siuvinėja raides bei piešinukus.  Mano kūryba prasidėjo artėjant mamyčių dienai. O kas galėtų papuošti mamytę labiau, nei graži prijuostė su vardu? Išbandžiau, padovanojau, patiko. Tada apdovanojau prijuostėmis visas drauges, kaip mat sulaukiau prašymų ir iš draugių draugių. Supratau, kad prijuostė – reikalingas daiktas ir ėmiau fotografuoti bei pardavinėti jas internetu. Taip, su pirmomis  prijuostėmis, gimė pavadinimas „Namų madam“ ir šūkis „Madam – ir namuose madam“, kuris įpareigojo kurti ne tik prijuostes, bet ir namuose dėvimus drabužėlius – naktinius, sukneles, chalatus.

IMG_4155 low

© Robertas Pledas – Prefix Studio

Kūrėjos akys žibėjo pasakojant idėjos gimimą, ji prisipažino nesitikėjusi sulaukti tokio susidomėjimo. Tačiau juk visi kūrėjai ganėtinai drovūs ir savikritiški… Neslėpdama įkvėpimo prijuosčių kūrybai, Ilma išdavė paslaptį, jog jos įkvėpimo šaltinis dažniausiai būna užsakovai: „jie diktuoja prijuosčių modelius, spalvas,  aplikacijų derinimą, o aš mintyse kuriu bendrą vaizdą. Bet būna ir tokių klientų, kurie duoda laisvę mano improvizacijai – man tai labai patinka. Tada  įkvėpimo semiuosi vartydama siuvimo žurnalus arba piešdama. Neretai įkvėpimas mane pagauna vaikštinėjant po audinių parduotuves užsienyje, nevengiu naujovių ir eksperimentuoju derindama įvairiausias medžiagas.“ „Namų Madam“ priima užsakymus net iš įvairiausių kepyklėlių bei restoranų, kurie nori pradžiuginti klientus šmaikščiais siuvinėtais užrašais bei stilingu prijuosčių dizainu.

IMG_4288IMG_4946 low© Robertas Pledas – Prefix Studio

Ilma su didžiule šypsena kalba apie savo klientus, nes šių išradingumas jai lyg paskata kurti vis originalesnes prijuostes bei užrašus. „Apsiuvusi“ visą šeimą prijuostėmis, Ilma dalinasi juokingiausiais užrašų prašymais, kurie „malonia forma užkrauna darbus šeimos nariams:  Šiandiena gamina tėtis; Indus plaunu tik aš; Prisiekiu amžinai „savanoriauti“ virtuvėje.“

IMG_4983 low© Robertas Pledas – Prefix Studio

Ilma: Patys maloniausi – įsimylėjėlių užsakymai, ypač, kai užsako vyrai. Jie prašo išsiuvinėti: Gaminsiu už bučinį; Gaminsiu pagal vyro užsakymus; Pusryčiai į lovą; Atsargiai, vyras gamina ir pan. Esu siuvusi ir šilkinių prijuosčių, kurių paskirtis – pasipuošti ne virtuvėje, o miegamajame. Užrašas tiko toks: Kokia naktis, tokie ir pusryčiai.

IMG_4248 low© Robertas Pledas – Prefix Studio

Apie smalsius ir linksmai nusiteikusius klientus bei užsakymų gausą supratau jau viduryje pokalbio, todėl kilo natūralus klausimas – kokie „Namų Madam“ ateities planai?

Ilma: Ateities planai labai dideli. Norėčiau sukurti visą aprangos liniją moters patogumui ir grožiui būtent namuose, kadangi toks mūsų šūkis. Svajoju atrasti kažką, kas leis moteriai, besisukančiai buityje ir rutinoje, atrodyti elegantiškai ir gundančiai. Noriu, jog, net kepdamos blynus vaikams ar šluostydamos limpančias nuo uogienės grindis, būtumėme gražios ir patenkintos savimi. Noriu, kad visi Lietuvos vyrai, grįžę į namus, juose rastų ne tik kvapnų troškinį, bet ir patenkintą savo namų damą, pasipuošusią gėlėta ar nėriniuota prijuoste su siuvinėtu užrašu „Gaminu su meile“. Štai, kokie mano ateities planai…

Užsisvajojusi Madam paskendo gardaus troškinio garuose ir kurį laiką tylėdamos gurkšnojome kavą, lyg bijodamos išsklaidyti ateities viziją… Deja, mūsų laikas ėjo į pabaigą, todėl teko grįžti iš virtuvės ant minkštų sofų ir baigti pokalbį.

IMG_4975© Robertas Pledas – Prefix Studio

Martina: Ilma, o ką jums pačiai reiškia virtuvė? Iš jūsų kūrybos konsepcijos galima spręsti, jog maisto gamyba jūsų gyvenime užima svarbią vietą. Galbūt esate susijusi ne tik su dizainu, bet ir su kulinarija?

Ilma: Man patinka „turėti“ dailią prijuostę, storas ir gražiai iliustruotas receptų knygas, žalių prieskonių vazonėliuose ant palangės, gėlėtų puodų ir „bumbuluotų“ keptuvių spintelėse.  Deja, tų gražių rakandų funkcija dažnai ir lieka tik pasigrožėjimas, nes maisto gaminimui šiuo metu visai neturiu įkvėpimo. Virtuvėje sukuosi tik tada, kai prispiria šventės, atvykstančių svečių laukimas ar ištuštėja mano šuniuko Naido dubenėliai. Neseniai atradau virtuvę kaip mėgstamą vietą auginti gėles, skaityti knygas ir gerti kavą – bet Jūs, Martina, klausėte visai ne to…

Klausiau ne to, bet juk moterys visuomet pradeda apie vieną, baigia apie kitą, todėl aprašyti pokalbį baigsiu čia, nes temos krypo prie vis asmeniškesnių, kurios įdomios buvo tik mums. Noriu padėkoti Ilmai už tobulo grožio prijuostę skirtą asmeniškai man su mano vardu, kurią gavau dovanų nuo „Namų Madam„! Pagaliau virtuvėje visi žinos, kas yra šefas!

IMG_4338© Robertas Pledas – Prefix Studio

Štai toks trumpas, nuotaikingas ir nuoširdus interviu su „Namų Madam“ įkūrėja Ilma. Linkiu, kad visi ateities planai anksčiau ar vėliau realizuotųsi, kad niekada nepritrūktų idėjų, kad mintyse nuolatos suktųsi patys originaliausi užrašai, o klientų ratas plėstųsi ne dienomis, o valandomis!

Mieli skaitytojai, rinkitės lietuvišką, kokybišką prijuostę, gana tokių, kurias nešioja pusė pasaulio – įsigykite vienetinę, asmeniškai jums siūtą virtuvės „uniformą“, tai bus ne tik puiki dovana jums patiems, bet ir džiaugsmas jūsų šeimei bei svečiams!

Prijuostes apžiūrėti ir įsigyti galite „Namų Madam“ internetinėje svetainėje www.namumadam.lt .

Vilkėdama šias prijuostes visiškai nepykau dėl žodžių „Moters vieta virtuvėje“ – jei tik elegantiškai aprengtų, ten ir būčiau!

IMG_4990 low© Robertas Pledas – Prefix Studio

Fotografas: Robertas Pledas – Prefix Studio
MUA/hair: Sandra Didžiokaitė

Mane rasti galite FACEBOOK, INSTAGRAM arba blog’o Facebook paskyrose.
Ačiū, kad skaitote!

Ma

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

1 Comment

  1. Atgalinis pranešimas: Savaitė su Prefix Studio

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *