Atostogų spinta: ROMA

Nors iš kelionės į Romą grįžau prieš daugiau nei du mėnesius, sunkiai į savo dienotvarkę beįtraukiu tinklaraščio pildymą – kartais dėl įkvėpimo stokos, kartais dėl draugių vestuvinių reikalų, o kartais dėl to, kad atradus laisvą minutę norisi atsijungti ir nieko nedaryti. Tačiau apie „kelioninę spintą“ parašyti troškau nuo pat sugrįžimo į Lietuvą – juk taip smagu pasidalinti tuo, ką išbandžiau ir kas pateisino visus lūkesčius.

Pagaliau man pavyko neprisikrauti daug rūbų, kurie taip ir liktų lagamine. Nedažnai vykstu į keliones, tačiau labai skrupulingai apgalvoju kiekvieną situaciją, kiekvieną orų permainą, kiekvieną lankytiną vietą ir tik tada pradedu pakavimosi malonumus. Paauglystėje net ir vykstant į kitą miestą kelioms savaitėms, mano lagaminų skaičius stebindavo netgi mane pačią. Juk nežinodavau, kokia bus mano nuotaika, galbūt rengtis norėsiu būtent tą palaidinę, kurios neįsidėjau, todėl susipakuoti reikėdavo VISKĄ. Kol galų gale supratau – kuo mažiau turi, tuo mažiau suki galvą ir svajoji apie tai, kas liko kaboti spintoje.

Į Romą vykome devynioms dienoms (neskaičiuojant išvykimo ryto), atrodo – tiek daug dienų, o toks mažas lagaminas! Buvau nuraminta, kad jeigu kažko trūks – Romoje yra parduotuvių ir aš galėsiu tai nusipirkti. Ir žinote ką – man nieko netrūko! Susidariau paprasčiausią schemą, kurios mokiausi Mados akademijoje – vienai apačiai trys viršūs ir atvirkščiai. Peržvelgusi savo garderobą, susidėliojau derinius ir štai koks buvo mano lagamino turinys:

  1. DŽINSAI – vieni suplėšyti, kiti patrumpinti
  2. SIJONAI – mėlynas A formos ir juodas trikotažinis
  3. PALAIDINĖS – juoda, balta, dryžuota trikotažinės, žydra off-shoulders, balti marškinukai
  4. TUNIKOS – raudona languota ir balta
  5. DŽEMPERIS
  6. STRIUKĖS – parka ir odinė striukė
  7. AVALYNĖ – juodai mėlyni (su platforma) oksfordai ir šviesūs sportiniai bateliai
  8. AKSESUARAI – rožinė, žalia, marga skaros, akiniai nuo saulės, rankinė

Iš šių dalykų absoliučiai visi buvo panaudoti, visi derėjo vieni su kitais ir tilpo į vidutinio dydžio lagaminą! Tai nebuvo kažkuo ypatingi ar išsiskiriantys rūbai – pažintinės kelionės metu svarbiausia man buvo patogi avalynė (o su saviške apėjau visas žymiausias Romos vietas) bei tinkami pagal orą (ir, žinoma, patogūs) rūbai.

 

PIRMOJI DIENA

Klaidžiojimas aplink gyvenamą vietą. Balandžio mėnuo Lietuvoje pateikė daug staigmenų, kol mes buvome Romoje – pustė, lijo, šąlo. O mes mėgavomės visiškai normaliu Italijai, gaiviu oru, tačiau vaikščioti trumpomis rankovėmis man buvo per šalta, tad džemperis pasitarnavo jau pirmąją dieną.

20160419_163808
Džemperis, batai WEEKEND MaxMara, džinsai ZARA

ANTROJI DIENA

Vykome į Vatikaną, kuriame, kaip ir visose bazilikose, galioja griežtos taisyklės – jokių trumpų sijonų ir suknelių, atvirų berankovių palaidinių. Kadangi apvaikščioti muziejų, baziliką ir miestą truko visą dieną – trikotažinė palaidinė ir džinsai suteikė daug patogumo.

20160420_092908
Striukė NEW LOOK, palaidinė ATMOSPHERE

TREČIOJI DIENA

Romos centre išsidėsčiusių objektų lankymas: Romos forumas, Palatino kalva, Koliziejus, Konstantino arka, Viktoro Emanuelio monumentas. Džiaugiuosi, jog avėjau tamsią avalynę – Romos forumui apžiūrėti prireikė 5 valandų, o diena buvo pakankamai šilta ir sausa, o dulkių – daugiau nei akys matė. Šviesūs batai kaip mat būtų papilkėję! Pagaliau jokių apribojimų nedraudžiama vilkėjau sijoną!

IMG_5176
Palaidinė DOROTHY PERKINS, sijonas ATMOSPHERE, skara WEEKEND MaxMara

20160421_140527

KETVIRTOJI DIENA

Muziejų ir bazilikų lankymas. Prisidengti pečiams turėjau striukę, o ten, kur leidžiama, demonstravau pečius, su viena mėgstamiausių vasaros palaidinių! Nors ji ganėtinai mergaitiška, puikiai derėjo su sportiniais bateliais.

20160422_131711
Palaidinė H&M, džinsai ZARA, avalynė NIKE

PENKTOJI DIENA

Šiuolaikinio meno muziejaus, parkų lankymas. Kažkodėl einant į šiuolaikinio meno muziejų man taip norisi vilkėti marškinius, sunku paaiškinti, kodėl… Tačiau norisi, kad būtų patogu ir nevaržytų įpareigojantys balti marškiniai, tad raudonai juoda tunika – aukso viduriukas.

IMG_5589
Tunika, sijonas H&M

ŠEŠTOJI DIENA

Romos gimtadienio šventė miesto centre bei milžiniško rožių sodo atidarymas. Pirmiausia aplankėme vieną garsiausių turgaviečių, o vėliau mėgavomės Romos švente bei gamta. Orui atvėsus – parka mane išgelbėjo, nors artimieji juokėsi, jog tokiu šiltu metu į kelionę deduosi parką su kailiuku.

20160424_143737
Parka, palaidinė ZARA

AŠTUNTOJI DIENA

Kelionė prie Pirėnų jūros.

Tunika RESERVED
Tunika RESERVED

DEVINTOJI DIENA

Atsisveikinimas su Roma, lauktuvių paieška ir mėgstamiausių vietų aplankymas iš naujo.

Marškiniai (kurių nesimato) WEEKEND MaxMara
Marškiniai (kurių nesimato) WEEKEND MaxMara

Septintosios dienos outfit’o nėra, nes visą dieną lijo lietus, o mes savo dieną leidome prekybos centre. Jeigu planuojate vykti į kelionę (jei tai ne paplūdimys) ir sukate galvą, kaip teisingai susipakuoti lagaminą, atsiminkite – dažniausiai žmogus, įvarytas į stresinę situaciją, (kai nebežino, ką rengtis) tampa kūrybiškas (iš mažai rūbų sukuria įdomesnių derinių).

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

2 Comments

  1. Super! Važiuoju kelioms dienoms į Ryga su mažu lagaminu, tad straipsnis 100% pasitarnaus dedantis lagaminuka! :)

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *