ICONS

Seniai norėjau parašyti apie savo stiliaus ikonas, savo įkvepėjas ir moteris, į kurias pažiūrėjus, kyla noras į darbą eiti ne su grubiais batais ir džinsai, o šiek tiek paeksperimentuoti. Nors viename straipsniuke, kuriam daviau trumpą interviu, gavosi kažkokia be ryšio eilutė, jog Martina pati sau yra stiliaus ikona ir pati iš savęs semiasi idėjų, tai iškart, dar nepasirodžius straipsniui, pasakau, kad nutiko kažkokia klaida, nes aš jau kurį laiką turiu savo real life moteris, kurių stiliaus pojūčio pavydžiu kiekvieną dieną.

Pirmoji, kuria visada žavėjausi, visada mylėjau ir visada „rinkau“ geriausius outfit‘us – Niujorko It Girl Olivia Palermo. Mergina-ikona ir niekas neturėtų dėl to ginčytis. Iš pirmo žvilgsnio Palermo atrodo šalta, išdidi turtuolė, tačiau labai akivaizdu, dėl ko ji turėtų būti tokia: visada patys madingiausi, nuo podiumo nugvelbti rūbai, sveiki ir blizgantys plaukai, tobulas manikiūras, atidirbtos pozos ir svarbiausia – visuomet išlaikytas savitas stilius. Gerbiu stilingas merginas, kurios jau yra save atradusios, žino, kas joms tinka ir kas ne, niekada nepasiduoda kitų įtakai ir lieka ištikimos sau (deja, apie save dar sunkiai galiu tai pasakyti… tačiau turiu iš ko mokytis!) O pats reikšmingiausias dalykas, kurio mokytis turėtų kiekviena – suderinti visiškai iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus drabužius, kaip tai daro Olivia Palermo! Tai vienas iš fenomenalių sugebėjimų, kurie ją ir padaro mano stiliaus ikona Nr. 1! Kiek daugiau nei prieš metus, rašiau nediduką straipsnį apie tai, kaip galima nebrangiai nukopijuoti OP stilių, užsukite paskaityti čia.

op5

op3

op4

op5

op

op2

op6

Rusų fashionistaMiroslava Duma. Dar nepirkdavau mados žurnalų, bet ši moteris man jau simbolizavo pačią madą. Neįtikėtina būdavo, jog ji turi tiek rūbų! Ir dar labiau neįtikėtina tai, jog ji nebijo su jais eksperimentuoti. Turbūt daugelio jos derinių ant savęs neįsivaizduočiau, tačiau ji tapo lyg mados personažas, iš kurio tikiesi bet ko – pūstų rankovių, rusiško paveldo pėdsakų rūbuose, ekstravagantiškų papuošalų bei aksesuarų – Duma neturi taisyklių, o jei ir turi, tai niekas jų tikrai nesupranta! Miroslavą sektinu pavyzdžiu laikau dėl jos įvairumo ir universalumo, atrodo, jog bulvių maišas ir tas atrodytų lyg geidžiamiausias sezono dalykas, jei ši moteris jį vilkėtų gatvėje. Kaip sako – iš … vašką išspaudžia, o tai mokėti turi kiekviena mados mylėtoja.

md6

md4

md3

md

md2

Dar viena mano favoritė, kurios stiliaus pojūčio pavydžiu tikrai ne vien aš – Posh Spice Victoria Beckham! Pirmiausia – figūra, ant kurios viskas kaip nulieta jau daro stilių dalinai geru. Esu mačiusi „ne Vikos dienų„, kai krūtinė veržėsi į laisvę iš per ankštų suknelių ar palaidinių, tačiau kuo toliau, tuo gabiau Posh Spice atranda tobulus kirpimus, tobulus linkius, tobulus spalvų derinius bei audinius. Nežinau, ar amžius jai pridėjo bonus taškų, o galbūt pradėjusi kurti drabužius, suvokė, kas ir kaip gula ant kūno… Bet kokiu atveju, moteris, ką tik atšventusi 40metį ir atrodanti kaip ką tik baigusi universitetą man kelia didžiulę pagarbą! Jos sukuriamo stiliaus minimali prabanga tikrai gniaužia kvapą, kiekvieną kartą, kai pamatau naują jos nuotrauką. Ir visai nesvarbu, ką ji veikia – neša vaiką rankose, veža berniukus į treniruotes, pusryčiauja, ji visada atrodo pasitempusi ir išlaikanti savo moteriškumą. You posh, Victoria!

vb

vb3

vb5

vb4

vb6

vb2

Na, o paskutinę prie itin sektinų pavyzdžių priskiriu vieną vienintelę mados motiną – Anna Wintour. Ne dėl to, kad ji visur eskaluojama, kaip stiliaus ikona ir ne dėl to, kad ji kelia baimę bei susižavėjimą vienu metu, o dėl to, kad tai moteris, kuri nėra pasiklydusi tarp tokios didelės pasiūlos! Man patinka žmonės, kurie susikuria taisykles (ir tikrai ne tam, kad jas laužytų) ir akylai jų laikosi; kurie turi tam tikrus tik jiems vieniems suvokiamus įsitikinimus, kurie daro juos ypatingais, šiek tiek keistokais ir visuomet atpažįstamais. Pavyzdžiui, esate matę šią veteranę kitokia šukuosena? Taip pat retas atvejis pamatyti ją su kelnėmis, balerinomis, apie sportbačius net nekalbu… O dar akiniai nuo saulės patalpoje ar stebint mados pristatymus (juk fotoaparatų blyksniai trukdo stebėti kūrinius!) arba kailiai vidurvasary. Pažiūrėjus filmą „September Issue“ nepamilti amerikietiškojo Vogue vyr. redaktorės tiesiog neįmanoma! Žaviuosi ja ir seku jos pavyzdžiu dėl ilgaamžiškumo ir savitų stiliaus įsitikinimų, kuriuos turėti – sveika kiekvienai stilingai asmenybei.

aw2

aw4

aw

aw3

Neišsiplėsiu apie karališkųjų šeimų nares, nes jos tiesiog privalo atrodyti puikiai bet kada ir bet kur, o jų stilius negali per daug „išsišokti“, tačiau tvarkos deriniuose mokytis reiktų iš Kembridžo hercogienės Catherine bei Ispanijos karalienės Letizios. Ypatingą stiliaus pojūtį taip pat turi ir žurnalo V vyr. redaktorė Giovanna Battaglia, peržvelkite jos stilingus derinius, apsisemkite idėjų – tikrai verta. Na, o Lietuvoje stilingų žmonių ne tiek daug, tačiau aš „seku“ ir malonumą akims suteikiu stebėdama Agnės Jagelavičiūtės derinius (ant jos pačios), atrodo, viskas susiderinta be didelių pastangų, lyg pirmieji iš spintos ištraukti rūbai sugula kaip gražiausias derinys!

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *