Injekcija 2016

Jubiliejinis jaunųjų dizainerių konkursas „Injekcija“ vyko vos prieš porą dienų ir aš nekantravau su jumis pasidalinti įspūdžiais, kolekcijomis ir savo favoritais. Niūri šeštadienio popietė, kava su kanelėmis ir mados festivalis, kuris visuomet kažkuo nustebina, tačiau taip pat ir nuliūdina.

Ne pirmus metus lankantis Injekcijos finaluose, išmokau „nuspėti“, kurios kolekcijos (ar kai kada dizaineriai) laimės. Ką turiu omeny, atskirdama kolekcijas nuo jų kūrėjų? Mano asmenine nuomone, kai kada kolekcijos būna labai prastos, tačiau patys dizaineriai būna užsitarnavę kokį tai menką pripažinimą ir būtent dėl tos priežasties jie laimi bilietą į „Mados infekciją„. Tačiau apie viską papasakosiu iš eilės. Pirmiausia, naudodamasi savo tinklaraštininkės padėtimi, noriu išreikšti savo asmeninę nuomonę apie kolekcijas ir pateikti SAVO laimėtojus, pagrįsdama, kodėl modeliai yra originalūs ir kuo vadovaudamasi taip nusprendžiau. Sekantys mane instagram’e jau matė, kurie akcentai mane labiausiai sužavėjo ir už kuriuos labiausiai sirgau. Kaip visuomet – mano laimėtojai kardinaliai skiriasi nuo Injekcijos komisijos laimėtojų.

Apie Justinos Semčenkaitės drąsią ir feministišką kolekciją dar prieš Injekciją rašė ne vienas portalas. Rožinė „krūtų“ suknelė/liemenė, megztas rožinės katės kombinezonas, lūpų aplikacijų kostiumas – originalu ir traukia dėmesį ne tik savo idėja, bet ir kruoščiu jos pateikimu. Numanau, kiek valandų sėdėta prie visą kūną dengiančio apdaro, o lūpų aplikacijos – tai tikrai sunkus darbas… Deja, komisijos nesužavėjo netgi Beata Tiškevič, apsitempusi rožine spalva.

injekcijac-001-copy

Patricijos Regeckaitės kolekcija sužavėjo nuo pat pirmojo modelio – standi kiliminė danga, panaudota sukurti apimčiai, sudarė tikrai prašmatnų įvaizdį. Šiuolaikiški lekalai, dailiai pasiūti aksesuarai (kuprinė ir rankinė), elegantiški paltai ir apsiaustai bei tikrai originalus audinys – man dizainerė pasirodė verta Mados infekcijos podiumo. Kolekcija, dėl savo spalvos, atrodė netgi šiek tiek eco-friendly, o tai irgi nemažas rodiklis komisijai. Tai buvo kolekcija, dėl kurios aš ir komisija „sutarėme“ ir jos papildymą galėsiu išvysti pavasarį!

injekcijae-001

Justinos Gvaizdikaitės kolekcijos modeliai buvo tokie, kokius tikrai nešiočiau pati (kalbu apie kirpimą), o tai, kad audinys buvo transparent (turbūt) ir jį apipurškus audinys pajuoduodavo, tačiau greit grįždavo į savo spalvą, sukūrė urban įvaizdį, kuris ir buvo šios Injekcijos tema. Galbūt pats dizainas nebuvo itin originalus, tokių drabužių pilni prekybos centrai, tačiau tarp kitų „skiautinių“ kolekcijų, man ši buvo viena įdomesnių. Kolekcijos „papildymo“ Mados infekcijoje nepamatysime…

injekcijac-001-copy-3

Kamilės Peleckytės kolekciją laikau viena iš didžiausių favoričių. Buvau užtikrinta, jog ji laimės… Deja. Kaip ir minėjau, mūsų su komisija nuomonės siunčia viena kitą labai toli. Neįtikėtinai įdomios detalės – raudonos lateksinių skiaučių kelnės, sutvirtintos grandinėmis, nerealūs batai, kuriems vietoj kulnų – įvairios detalės – viskas priminė šiek tiek crazy-fetish sapną, kurį norėtųsi sapnuoti dar ilgai ilgai. Labai norėjau pamatyti, ką ši jauna dizainerė dar gali sukurti ir kuo dar nustebinti. Tačiau komisija nepanoro įsileisti į Mados infekcijos gretas kažko itin seksualaus ir super edgy. Ir numanau kodėl – dėl pūkinės striukės, kurios dabar šturmuoja kiekvieną parduotuvę.

injek-001

Luko Juodžio ir Aušros Krapavičiūtės kolekcija buvo mano mėgstamiausia. Dėl labai asmeniškos ir aiškiai matomos priežasties – man ji asociavosi su klasika, renesansu ir karališkais apdarais. Pirmasis vyriškas kostiumas jau „uždavė“ gerą nuojautą, kad kolekcija man patiks. Nors tarpusavyje modeliai nelabai siejosi, tvyrojo chaosas (tvidas, paltai, spalvos…), tačiau mane sužavėjo mistika ir elegancija. Būčiau norėjusi pamatyti, ką šia tema Lukas ir Aušra galėtų pasakyti dar, tačiau komisijai atrodė, kad pastarieji nėra verti Mados infekcijos.

injekcijac-001-copy-7

injekcij-001

Paulius Leonas ir Viktorija Rosenberg sukėlė maištą ant podiumo, aptempusi vyrus suplyšusiomis pėdkelnėmis. Pirmasis įspūdis sukėlė juoką, tačiau buvau garantuota, jog jie tikrai laimės. Laimėjo dėl to, kad maištavo. Vyrukai atrodė įspūdingai, drąsiai, o vienas iš jų, pasipuošęs draskyta suknele, sukėlė tikrą juoko, persimainiusio su nuostaba, bangą, ko ir siekė dizaineriai. Tai nebuvo mano skonio kolekcija anaiptol, tačiau buvo inovatyvu ir verta Mados infekcijos.

injekcijac-001-copy-2

injekcijae-001-copy

Štai šeši mano asmeniniai nugalėtojai, iš kurių tik du pateko į „kitą etapą“. Mano pagrindinis kriterijus vertinant visus pasirodymus – „ar aš norėčiau pamatyti daugiau šio dizainerio kūrybos?“ Išvardintų dizainerių kolekcijos mane sudomino iki tokio lygio, kad aš mielai stebėčiau jas, kaip kad Juozo Statkevičiaus pristatymus.

Na, o ką galėčiau pasakyti apie kitus? Prasibrovus pro pūkines striukes, neopreną (VĖL) ir skiautes, ši Injekcija buvo įdomesnė, nei praeitų metų. Tačiau daugelį jų galiu skirstyti į tris kategorijas:

1 . „jau kažkur mačiau“ (mėgstu šį posakį, ypač kalbant apie festivalį)

injekcijac-001-copy-6

injekcijae-001-copy-42 . S. Straukaitėsįpėdinės“ (pripažinkime, daugelis kolekcijų tiesiog iš akies luptos Straukaitės idėjos – draiskalai, oversize’ai, nesuvokiamos formos, kažkas tokio, ko niekas negalėtų nešioti)

untitled-001

injekcijae-001-copy-3

untitled-001-copy

3 . Too boring to expect more (tiesiog per paprastos šiam festivaliui, per mažai fantazijos, per mažai „wow“ faktoriaus)

injekcijae-001

injekcijae-001-copy-2

injekcijae-001-copy

injekcijac-001-copy-5

Na, ir liko paskutinė kolekcija, kuri nuo pat pradžių kėlė prieštaringų apmąstymų, šnabždesių ir garantijų, jog laimės, nes būtų keista, jei žinomi žmonės nepatektų. Tai „2ru2ra„. Turėtumėte juos žinoti dėl prieš kelis metus garsiai nuskambėjusio kopijavimo skandalo (netgi ne dėl vienos kolekcijos, o dėl dviejų). Jau kuris laikas savo rūbus parduodanti „Aprangos galerijoje“ ir kituose butikuose, turbūt turinti nemažai pinigų, tačiau mažai originalių idėjų „dizainerė“ net nesugebėjo išeiti paskui savo modelius „nusilenkti“ ir išleido mažą mergaitę (liežuviai plaka, kad savo dukrą). Įdomu dėl ko? Padaryti kažką kitaip? Tai nebuvo kažkas originalaus, taip pat, kaip ir pati kolekcija. Dieną prieš Injekciją portaluose pasirodė straipsniai, kuriuose jau buvo patalpinta visa 2ru2ros kolekcija, žinant, kad Lietuvos portalai niekada nekelia informacijos „už dyką“ (nebent tai būtų skandalas, sukelsiantis skaitytojų pasipiktinimą), galima teigti, jog ir į festivalį kolektyvas pateko per pinigus. Čia tik mano spėjimas, nes pati kolekcija tikrai nebuvo verta Mados infekcijos. Juolab atsižvelgiant į gėdingą pastarųjų metų kaltinimą kopijavimu…

injekcijac-001-copy-4

Tai tiek žinių apie vieną iš mados renginių, kuris sukelia labai daug diskusijų su bendraminčiais. Laukiu Mados infekcijos, visuomet įdomiausia pamatyti, ką parodys Injekcijos laimėtojai – kiek modelių bus „pritemptų“ prie pirmųjų penkių modelių ir kiek visa kolekcija bus prikaustanti žvilgsnį bei vientisa.

Ačiū organizatoriams už patogią vietą, darbas tapo daug lengvesnis!

 

Nuotr. D. Radlinsko (alfa.lt), Tautvydo Štuko

 

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

1 Comment

  1. Atgalinis pranešimas: Upcomming events: VMS & MI | MARTINA

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *