Injekcija 2017

Praėjus daugiau nei savaitei po kasmetinio jaunųjų dizainerių konkurso Injekcija ir suguldžius mintis į vietas, galiu pamiklinti pirštus ir papasakoti jums savo įžvalgas. Kaip ir kasmet – kiekvienas dizaineris nustebino savo išradingumu, idėjomis, technika ir drąsa. Žinoma, daugelio drabužių „suprasti“ nepavyko, tačiau tai nereiškia, kad žiūrėti buvo neįdomu. Vieninteliai pasikeitimai konkurse – lokacija, kuri šįkart kvietė į lokomotyvą (simboliškai tai lyg kelionė jauniesiems dizaineriams), taip pat šiemet nustebino renginio trukmė – konkursas vyko vos pora valandų, viskas buvo sustyguota labai profesionaliai, tad neteko ilgai laukti nugalėtojų paskelbimo. Šių metų konkurso tema – laikas. Vienas abstrakčiausių dalykų, kuris neturi jokių kūrybinių rėmų.

Kaip ir kasmet, mano ir komisijos nuomonė išsiskyrė. Laimėtojo Domanto Šmaižio kolekcija „a memoir“ atskelidžia savęs ieškojimą, joje dominuoja audinių ir spsalvų kontrastai. Kaip žinia, nesu „mišrainių“ mėgėja, tad kolekcija man nepaliko įspūdžio. Nors turiu pirpažinti, turėjau vilties, jog šis dizaineris laimės, nes Injekcija yra būtent tai, ką pateikė jaunas vaikinas…

Kita konkurso laimėtoja – latvė Iveta Vecmane pristatė pačią keisčiausią, tačiau labiausiai man patikusią kolekciją, kurioje dominavo juoda spalva. Veikiau ne dominavo, o tai buvo vienintelė kolekcijos spalva. Ar nebuvo nuobodu? Visiškai ne! Klasikiniai siluetai susijungę su novatoriškais ir netikėtais kirpimais sužavėjo ne tik mane, bet ir komisiją. Kolekcija, pavadinimu „Melancholija„, savo niūriomis spalvomis atskleidžia moters norą pasislėpti nuo aplininių žvilgsnių. Kolekcijos vinis – gaubtos skrybėlės… Nešiočiau tokią kiekvieną dieną!

Ir trečiosios laimėtojos Rūtos Lendraitytės Utallos kolekcija „Gyva apranga“ man nepaliko įsimintino įspūdžio, nes buvo per daug paprasta. Dizainerė kolekciją skyrė asmenybėms, vengiančioms kontakto su kitais žmonėmis, galbūt dėl to, manęs dizainas ir „nepasiekė“ – nesukontaktavome.

Dabar trumpai apie tai, kas pasiekė mano „širdį“ ir jeigu nebuvo verti laimėjimo, tai bent jau yra verti būti paminėtais, kaip kylantys šios srities specialistai. Žinau, jog mano skaitytojai – praktiškos asmenybės, tad pateiksiu keletą nešiojamų, tačiau į save dėmesį atkreipiančių dizainų, kuriuos mielai vilkėčiau!

Šmaikšti Ingos Skripkos kolekcija „Dovanosiu tau batus – būki mano žmona“ ilgam paliko šypseną mano veide. Inga, būčiau tavo žmona, jei tik turėčiau šios kolekcijos rūbus savo spintoje!

Danutos Šimelytės kolekcija „Pasauli! Sustok!“ buvo sukurta iš išmetimui surinktų medžiagų atraižų. Drabužių dizainu ji stengėsi perteikti gobšumo ir vartotojiškumo idėją, o spalvų mišiniai priminė šiukšlynų peizažus.

Žinant mano silpnybę kostiumams, Adelės Žilinskaitės kolekcija „Stop making sence“ paliko labai gerą įspūdį. Jaunoji dizainerė ekstravagantiškais drabužiais norėjo perteikti maištą ir pasilinksminimus, ignoruojant socialines permainas visuomenėje.

Mildos GrikšaitėsSoft Power“ kolekcija ir prajuokino, ir sužavėjo. Pati idėja – stiprios moters įvaizdžio sušvelninimas, vyriško sporto – bokso – suminkštinimas, pasitelkus rožinę spalvą. Žinutė labai stipri, labai gaila, kad rožinė spalva nepakerėjo komisijos…

Ir Reda Paula, pristačiusi savo kolekciją „Gražus pavasaris“ pasakoja jos šeimos sovietmečio istoriją, o šiai kolekcijai įkvėpimo ji sėmėsi iš prosenelių pasakojimų apie „Titaniko“ tragediją.

Nuotraukos Karolinos Pansevič, delfi.lt

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *