LIBRA love

Visą gyvenimą man labai norėjosi į kažką lygiuotis – ieškodavau savo idealų, bandydavau kopijuoti stilių, išvaizdą, galų gale ėmiau ieškoti ir „dvasinio“ vedlio, kurio vertybės būtų taip smarkiai išpuoselėtos, kad man netektų gaišti ieškant bei deliojantis saviškes. Norėjau full package – išvaizda, stilius, vertybės, principai, nuomonė ir panašiai. Radau. Ir visai nemažai idealų. Sekiau juos ir vis atsidurdavau kažkokioje kryžkelėje, kai tekdavo priimti rimtus sprendimus, kai tekdavo mąstyti savo galva – kas man patinka, kaip aš noriu, kaip atlikti darbus, kaip komunikuoti su pasauliu? Juk aš tų savo „idealų“ nepažįstu, matau juos tik tokius, kokius jie save pateikia. Taip ir aš įpratau – pateikti save tokią, kokią noriu, kad žmonės mane matytų. Tad ilgainiui praradau save… Ir nebežinau, kas man patinka, kokia aš iš tiesų esu. Tačiau žmonėms giliai įkaliau savęs „vaizdą“ ir dabar jie dažnai mane piešia visiškai kitokią, nei aš pati save matau.

Tiesa ta, kad aš tiesiog pasirinkau netinkamus savo prigimčiai ir charakteriui idealus. Čia labai lengvai pritaikomas paradoksas – jeigu turi garbanotus plaukus, būtinai nori tiesių, jeigu turi tiesius – nori garbanotų. Jeigu esi nuolat tauškiantis – nori tapti santūresnis, jeigu esi atviras – nori kažką pasilaikyti sau, jeigu esi plevėsiškas – nori sėslumo. O gal čia tik man?

Mane pažįstantys puikiai žino, kaip liguistai aš domiuosi zodiako ženklais. Ne, ne HOROSKOPAIS, kuriuos kuria Marytės tetos šuo, o zodiakais, kurie „nustatomi“ remiantis žvaigždžių ir planetų išsidėstymu. Ar aš tikiu žvaigždėmis? Tiesą pasakius, nežinau. Nesigilinau. Tačiau kiek teko domėtis (o domiuosi nuo 13 metų) dvylika zodiako ženklų ir pažinti kiekvieno ženklo atstovą – sutapimų yra ir tikrai nemažai. Galbūt kaltas mano charakteris, bet jaučiuosi daug saugiau „sugrupuodama“ žmones į kategorijas ir užklijuodama jiems etiketes. Gerai ar blogai – spręsti kiekvienam savarankišai. Man taip geriau. Galbūt dėl savo įsitikinimų daug ko nepatiriu ir nepažįstu, tačiau lygiai taip pat ir apsisaugau nuo komplikuotų situacijų. Jeigu svarstote, kiek toli siekia mano zodiakų manija, pasakysiu atvirai – paklausus žmogaus vardo, kitas klausimas būna „koks tavo zodiako ženklas?“ Tada man darosi lengviau suprasti jų bendravimą, o su kai kuriais ženklais aš tiesiog neišeina bendrauti. Aš jų nesuprantu, mane jie erzina, o apsisunkinti gyvenimo bereikalingomis kalbomis aš visai nenoriu. Ir nereikia man aiškinti, kad „negalima visų vertinti pagal vieną“ – aš nesigilinu į žmogų tiek daug, tačiau pagrindiniai principai ir bendros savybės tikrai dominuoja kiekviename zodiako ženkle. Kad ir kaip stengtumetės būti „išskirtinis“ – nesate, pagrindas vis tiek padėtas. Kosmoso. Domiuosi visiškai visais zodiako ženklais, tačiau natūralu, jog save analizuoti įdomiausia.

Niekada neteigiau, kad Svarstyklės – pats geriausias zodiako ženklas. Kaip ir kiekvienas suaugęs žmogus, priimu ir stengiuosi keisti savo blogas savybes. Svarstyklės netgi priešingai – vienas sudėtingesnių zodiako ženklų. Galbūt ne kitiems priimti, o pačiam su savimi gyventi. Nuolatinis svyravimas tarp juoda ir balta, nuolatinis harmonijos siekimas ten, kur jos nėra, nuolatinė teisingumo ir lygybės paieška, nesugebėjimas pasakyti „ne„, baimė ką nors įskaudinti ir visko analizavimas – įsivaizduojate, kiek galvoje kovų ir mūšių reikia sudalyvauti?! Neseniai radau patį teisingiausią straipsnį apie Svarstykles, kurį parašė Svarstyklės. Labai paprastai, aiškiai ir su įtikinamais pavyzdžiais. Kadangi esu visiška Svarstyklė, gimusi pačiame viduryje, visi punktai atitiko visu 100 procentų, kai kurie netgi nušvietė mano mintis ir atsakė į mano mėgstamiausią klausimą „kodėl?“ – kodėl aš taip elgiuosi? Skaitykite jį čia.

Taigi, kaip tikra Svarstyklė, mėtausi tarp to, kokia noriu būti ir kokia esu. VISĄ GYVENIMĄ. Jau 28 metai, aš esu kažkas, ko negaliu apibrėžti. O man, kaip mėgėjai viską sudėti į stalčiukus, labai reikia paaiškinimo – kas aš? kokia aš? kokia esu ir kokia noriu būti? Visada norėjau harmonijos aplink save, maniau, jog ji tiesiog atsiranda – atsibundi ir harmonija. Bet ne… Daug neestetiškų, negražių, nejaukių ir nemalonių momentų turi praeiti, kad pagaliau ateitų harmonija. Žvelgdama į savo idealus, tematau, kokius puikius gyvenimus jie gyvena, tačiau praleidžiu tai, kad ir jie žmonės, ir jie darė klaidų, ir jie pasiekė harmonijos tik praėję įvairias kovas su savimi, ligomis ir priklausomybėmis… Vis dažniau pradėjau žvelgti į moteris Svarstykles, kurios tam tikrais bruožais yra panašios į mane. Arba aš panaši į jas. Kurių elgesyje matau savo sprendimus, kurių poelgius suprantu tada, kai daugelis smerkia. Nes sugebu paaiškinti, kodėl. Neteisinu, tačiau stengiuosi suprasti. Pradedant Lietuvos ikona tituluojama Agne Jagelavičiūte, baigiant Amerikos ikona – Kim Kardashian.

Monica Bellucci – italų deivė, vienos iš gražiausių figūrų savininkė, brandaus grožio etalonas. Nėra žmogaus, kuris nežinotų jos vaidmenų, ypač fatališkos moters vaidmens „Malenoje„. Pažiūrėjusi filmą, naiviai norėjau manyti, jog Monica Bellucci būtent tokia. Tačiau ji yra daugiau… Jos frazė „aš viską gyvenime darau vėlai“ idealiai tinka man. O kam skubėti? Šiai moteriai 51 metai, o ji turi tiek charizmos, temperamento bei paslapties, kiek visos šiuolaikinės vienodo veido merginos neturės per visą gyvenimą. Ir dar pomirtinį gyvenimą.

Catherine Zeta-Jones – moteriškumo įsikūnijimas, talentinga aktorė, palaikanti žmona ir, deja, maniakinės depresijos įkaitė. O juk niekas nepasakytų, kad tokia graži moteris, tiek daug pasiekusi, turinti gerą vyrą ir karjerą, galėtų turėti tokių rimtų problemų. Tačiau tuo ji mane ir žavi – „neskalbia savo apatinių“ viešumoje. Kalbėti apie depresiją reikia, tačiau siekiant padėti kitiems, ne ieškant gailesčio. Žvelgiant į ją apima dviprasmiški jausmai – kartu ji ir šalta, ir ugninga moteris…

Dita Von Teese – garsiausia pasaulyje Burleskos šokėja, liekniausios talijos savininkė ir praeities ledi. Žavėjausi ja dar tada, kai ji buvo Marilyn Manson’o sužadėtinė. Pamačiau ją atlikėjo klipe, šokančią savo garsųjį „Martini“ šokį. Pagalvojau „vau, tokia dama, tokia rafinuota moteris susidėjo su tokiu keistu, kiek iškrypėlišku vyru„, tačiau negaliu jos teisti – pati nuo 12 metų dievinau Manson’o kūrybą ir varvindavau akis, žiūrėdama tuos baisius muzikos klipus. Jiedu buvo tobulas balansas tarp estetikos ir bjauraus meno. Santykiams nutrūkus, Dita man atsiskleidė dar įvairesnėmis spalvomis – jos stilius, maniera, apgalvotos detalės, nepriekaištingas savęs pateikimas ir neperspaustas seksualumas – absoliuti harmonija.

Giovanna Battaglia – mano mylima stiliaus ikona. Nesu tiek smarkiai įsigilinusi į jos būdą, tačiau stiliaus atžvilgiu – noriu visos jos spintos! Neįmanoma apibūdinti, kaip ji sugeba suderinti skirtingus stilius, tačiau vis tiek išlaikyti savo įvaizdį, būti skirtinga, tačiau vis tiek būti Giovanna. Man visuomet atrodo, jog negaliu rengtis to ar ano, nes tai būsiu nebe aš, nes tai ne mano stilius… Daug ką atmetu vien dėl buko įsitikinimo, jog man tai netinka. Iš Giovannos reiktų pasimokyti laisvės ir buvimo savimi. Viduje.

Brigitte Bardot – viena seksualiausių viso laikmečio aktorių, kurios plaukai ir akių apvadas tapo ikoniškais ir yra kopijuojami net XXI amžiuje. Laikais, kai seksualumas buvo laikomas vulgariu ir nepriimtinu, Brigitte savo žavesiu pakerėjo tiek vyrus, tiek moteris – jos seksualus veidas ir putlios lūpos skleidė geidulingas žinutes, tačiau ji niekada nebuvo „meilužė„, visada buvo siekiamybė. Daugelis ją tapatina su Marilyn Monroe, tačiau pagal pastarąją Brigitte atrodo, kaip maža naivi mergaitė, netyčiomis atrodanti vulgaresnė už kitas mergaites. NETYČIOMIS.

Alicia Vikander – šiuolaikinė mūza, šalta ir paslaptinga mergina iš Skandinavijos. Jos gležnumas ir trapumas mane sužavėjo iškart pamačius filmą Karališkasis romanas, nuo to laiko ji man tobulai įkūnija laikui nepavaldžias moteris ir tampa vis mėgstamesnė kostiuminių dramų aktorė. Alicios privatumo troškimas, ramybė ir kuklumas, asmeniškai man, labai pavydėtini ir sektini bruožai, juolab, kad ji dar visai jauna.

 

Na, o aš, kaip ir kasmet po gimtadienio imu tapyti save kitomis spalvomis. Man norisi judėti pirmyn, veikti, realizuoti save ir atrasti tai, kas išlaisvintų mano talentus. Atrodo, tai pagaliau įgauna formą, todėl ateinančiais metais stengsiuosi dažniau būti tikraja savimi, ne tuo, kuo norėčiau būti.

Nuotr. Justinos Baubienės

Nuotraukos pinterest.com

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

2 Comments

  1. Koks nerealus skaitinukas!
    Sveikinimai gimtadienio proga – buk :) :*
    O vis nauji saves atradimai kiekvienais metais tik paivairina gyvenimo spalvas… Tu saunuole !

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *