MADOS INFEKCIJA> press conference

Šįryt pasipuošusi keliavau į Mados infekcijos spaudos konferenciją. Taip ir pasipuošusi – išlyginti džinsiniai marškiniai ir tiek. Bet mano džinsiniai marškiniai labai tiko prie MI atstovės spaudai dalinamų maišelių pėdoms, sterilumui sudaryti. Na, pamaniau, kad ŠMC skaitykla tikrai išskirtinio šviesumo ir švarumo patalpa, tenka savo outfit’ą akcentuoti mėlynomis „šlepetėmis“ ant batų…

Mados infekcijos spaudos konferencija Foto Andrey Motorichev (1)

Tačiau esmė buvo visai ne šviesumas ir juo labiau ne švara… ŠMC bibliotekoje, prijungtos prie „Mados infekcijos“ „lašelinių“ puslankiu sėdėjo dizainerės! Žinoma, nei vieno per daug nenustebino toks originalus prisistatymas, juk Mados infekcijos kūrėjai visada sugalvoja kažką TOKIO!

Mados infekcijos spaudos konferencija Foto Andrey Motorichev (2)

Taigi, taip ir prasidėjo 17-osios Mados infekcijos spaudos konferencija, kurioje Renata Mikailionytė trumpai pristatė dviejų dienų renginio programą, artėjančius, su MI susijusius renginius, o MI veteranė ir iniciatorė Sandra Straukaitė papasakojo, kuo šis renginys skirsis nuo kitų… Linksmai jaunuosius dizainerius pavadinusi „Y karta“, ji apibūdino juos kaip naujus vėjus Lietuvos mados pasaulyje, kurie padės senbuviams aktyviau reaguoti į dabarties aktualijas: „Drąsūs ir imlūs optimistai, savo tikslams sumaniai pasitelkiantys šiuolaikines technologijas, draugiški aplinkai ir kolegoms, bet skeptiški taisyklėms – Y karta kuria čia ir dabar, be sentimentų ir svetimų stereotipų. Neatsitiktinai šiandien visus sukvietėme į improvizuotą mados laboratoriją – „Mados infekcija“ nebijo kraujo perpylimo, nes naujokai žada šviežių idėjų ir įdomių reginių.“

Mados infekcijos spaudos konferencija Foto Andrey Motorichev (13)

 

Kad ir kaip bebūtų keista (man labai trūks finalinės E. Sidaro kolekcijos…), šį kartą Mados infekcija – moteriškose rankose, vienintelis dalyvausiantis vyras – vokietis dizaineris Robin Rau, kuris kolekciją kūrė duete su Jing Jing Qi. Tačiau kolekcijų tematikų įvairovė tik patvirtina, jog moters pasaulyje pilna įvairiausių, keisčiausių ir aktualiausių idėjų!

Dizainerė iš Prancūzijos Sandrine Phillipe, lietuvių numylėtinė Lilija Larionova bei mano asmeninė šių metų jaunųjų dizainerių konkurso „Injekcija“ nugalėtoja Liucija Kvašytė MI pristatys vyrams skirtas kolekcijas, unisex arba sulietuvintai ir romantiškai „BELYTES“ kolekcijas demonstruos kūrybingos dizainerės Kristina Kruopienytė ir Sandra Straukaitė, bei stiprios mados naujokės – duetas „PURE?“ (Ana Romanova ir Dovilė Cibulskaitė) bei Ugnė Martinaitytė.

O moteriškomis kolekcijomis nustebins senbuvės Laura Dailidėnienė (Daili), kuri dažniausiai pateikia madą „arčiau žemės“, Lina Gudanavičiūtė bei viešnia iš Belgijos Lena Lumelsky, bei šešetas „Injekcijos“ nugalėtojų – Monika Pranskaitytė, Lina Elmentaitė, duetas iš Vokietijos BOOM (Robin Rau ir Jing Jing Qi), Mari Butenko iš Rusijos, Monta Apsane ir Santa Aulmene iš kaimynės Latvijos.

Mados infekcijos spaudos konferencija Foto Andrey Motorichev (14)

 

Visą vakarą praleidau skaitydama ir gilindamasi į kiekvieno dizainerio ar dueto kolekcijos idėjas, inspiracijas ir temas, tačiau aprašyti viską dabar būtų lygu nuo torto nulaižyti glaistą ir palikti tik biskvitą su įdaru – visus galus suvesiu po Mados infekcijos, kuri vyks kovo 27-28 dienomis, ŠMC! O dabar abiejų dienų programa ir tag’ai, kurie, mano nuomone, atspindi kiekvienos kolekcijos visumą:

Kovo 27 d., penktadienis, 19 val.

I dalis

 1. Lina Gudanavičiūtė – #vasarąiržiemą #minimalizmas
 2. Ugnė Martinaitytė – #herojus #supergalios #kombinacija
 3. Monika Pranckaitytė [ Injekcija ] – #kūnopokytis #kaita #eksperimentas

II dalis

 1. Laura Dailidėnienė – #paukštis #plunksna #sparnai #pūkas #vilna
 2. Anos Romanovos ir Dovilės Cibulskaitės kūrybinis duetas „PURE?” – #vanduo #kosmosas #išmanūsaudiniai #universalumas #unisex
 3. Santa Aulmane [ Injekcija, Latvija ] – #žaislai #įpakavimas #iliustracijos #užrašai

III dalis

 1. Mari Butenko [ Injekcija, Rusija ] – #ydos #nuodemės #naujascharakteris
 2. Sandra Straukaitė – #hibridai #6pojūtis

 

Kovo 28 d., šeštadienis, 19 val.

I dalis

 1. Kristina Kruopienytė – #Rytai #žinojimaskąrengtis #vaizdiniai #belytis
 2. Liucija Kvašytė [ Injekcija ] – #alpinistas #harmonija #senoirnaujodermė #paveldas
 3. Lena Lumelsky [ Belgija ] – #Škotija #universalumas #languotasaudinys

II dalis

 1. Monta Apsane [ Injekcija, Latvija ] – #maudynėslede #kontrastai #maudymosikostiumėliai
 2. Sandrine Philippe [ Prancuzija ] – #juodasšaltis #antraoda #kokonai
 3. Lina Elmentaitė [ Injekcija ] – #reflekcija #monumentalumas #veidrodinisaudinys

III dalis

 1. Lilija Larionova – #unisex #vasarakaime #moderniaiarchaiškas #užstalėsdaina
 2. Boom [ Injekcija, Vokietija ] – #miškomoterys #gėjųvestuvės #supuvusielegancija

 

Beje, kovo 21 dieną 13val. PC „Panorama“ vyks Mados infekcijos KASTINGAS! „Kaip ir kasmet kviečiame dalyvauti ne tik tuos, kurie priklauso modelių agentūroms, bet ir visus, kurie tiki savo jėgomis ir galbūt nepelnytai drovisi. Tai, kas vienur minusas, ant podiumo – privalumas. Figūros linkius matuosime atidžiai, bet centimetrai – toli gražu ne viskas,“ – į kastingą kviečia festivalio prodiuserė Renata Mikailionytė. Ji pridūrė, jog kastinge bus ir keletas žinomų modelių agentūrų, tad galbūt tai šansas būti pastebėtai ne tik Mados infekcijoje, bet ir pradėti svajonių karjerą!

 

Nuotraukos: Andrey Motorichev
Apie „Injekciją“ skaitykite paspaudę čia.

 

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

1 Comment

 1. Very interesting blog. Many blogs I see these days do not really provide anything that attract others, but I am most definitely interested in this one.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *