Mados infekcija XX: ko tikėtis?

Praeitos dvi savaitės buvo tokios PILNOS, jog akimirkomis pagalvodavau: ar tai mano gyvenimas? wow, noriu išlipti! Daugybė asmeninių reikalų, darbinių projektų ir naujų pažinčių, tačiau per visą tą maišatį, vienintelis dalykas, kurio norėjau – prisėsti prie tinklaraščių. Niekada teksto nesumetu bet kaip, niekada neskiriu įrašui mažiau nei 2 valandų – todėl visiems, kurie sako „taigi gali vakare greitai parašyt KAŽKĄ„, atsakau: taip nedirbu. Dabar turiu ir didelį norą ir (ne tiek daug) laiko, noriu pasidžiaugti artėjančiais renginiais, o ypač mūsų visų išmylėta, laukiama ir spekuliacijų apipinta MADOS INFEKCIJA!

Šiais metais mados simboliu Lietuvoje tapęs renginys „stukteli2 0 ! Pagal šią vyriausybę – jai jau galima šampano! Kadangi Mados infekcija už mane jaunesnė tik 10 metais (nes organizuojama nuo 1999 m.), natūralu, jog negalėčiau girtis, apsilankiusi DAUGELYJE organizuotų festivalių. Tačiau nuo 2010 joje „atbūnu“ kaip kareivis. Keitėsi ir dizaineriai, ir festivalio politika, ir besilankantys žmonės, ir vidiniai darbuotojai, ir datos, ir svarbiausia – mados suvokimas! Galbūt tik man vienai atrodo, jog anksčiau dizainus lydėdavo komercijos šleifas (nors žinau žmonių, kurie pasakytų atvirkščiai) ir bandymas prilygti JS. Dabar gi dizaineriai – jauni, drąsūs, savo identitetą atradę profesionalai, kurie ant podiumo ne tik atskleidžia savo pasaulio, drabužio ir žmogaus suvokimą, bet ir maištauja. Nors aš ir užsilikau už savo numylėtosios klasikos skydo, Mados infekcija mainėsi kaip begalėjo, neteko lyties, „suminimalizėjo“ ir pakeitė identitetą – man vis tiek smagu tai stebėti.

Šiemet iš Mados infekcijos tikiuosi DAUG! Vien tai, kad į festivalį grįžta itin pasitempusi ir patobulėjusi Ieva Daugirdaitė, kurią pamilau nuo pirmosios kolekcijos, visuomet maištaujanti ir pankuojanti Diana Paukštytė, Thom Bara su savo kone haute couture idėjomis, konseptualioji Ugnė Martinaitytė, ženklo „Ohmy“ įkūrėja, svečiai iš Danijos, Latvijos ir Lenkijos, bei senieji podiumo grandai – Sandra Straukaitė, Laura Dailidėnienė, Lina Gudanavičiūtė. Iš visų gali tikėtis VISKO!

Jubiliejinis renginys laužo ir modelių atrankos standartus: prieš savaitę vykusiame modelių kastinge, dalyvauti galėjo bet kokios lyties, odos spalvos ir sudėjimo modeliai – PAGALIAU! Pagaliau visiška laisvė, lygios galimybės ir jokių stereotipų – nekantrauju pamatyti kolekcijas pristatančius veidus!

Taip pat, pirmą kartą pristatomas nauja festivalio veikla profesionalams: „Mados inventorizacija„, kuri skirta plėtoti mados industrijos ir verslo sektoriaus bendradarbiavimą, pritraukti potencialių užsienio partnerių ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesį. Nors Lietuva turi talentingų dizainerių, tarptautinio pripažinimo ir žinomumo vis dar trūksta, tad organizatoriai planuoja kasmetinę „inventorizaciją“, kuri ilgainiui (tikimasi) taps unikalia mados verslo skatinimo platforma!

BALANDŽIO 13-14 dienomis, Šiuolaikiniame meno centre privalo susirinkti visa mados pasaulio grietinėlė, kuriai (jeigu skaitai šį įrašą) priklausai ir TU! Bilietus geriausiose vietose įsigyk čia.

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *