Mados infekcija’17

Kiekvienais metais stebėdama Mados infekcijos podiumą, į galvą kraunu įvairias idėjas, kurias planuoju būtinai panaudoti tinklaraštyje, tačiau viskas vyksta taip greitai, jog grįžus namo iš idėjų lieka tik minčių kratinys, kurį ne visuomet lengva iškart sudėlioti į rišlų tekstą. Šiais metais nusprendžiau nespausti savęs ir nesusikoncentruoti ties kiekviena kolekcija, kurių šiais metais buvo tikrai daug (18!), o sutelkti visą dėmesį tik į geriausiai įsiminusias ir didžiausią įspūdį palikusias. Jų tikrai nebus daug, nes turbūt 90% kolekcijų, dėl visiškai suprantamų priežasčių, galima pavadinti komercinėmis. O komercija, dažnu atveju, yra tai, kas patinka masėms ir kas neturi dramatiško išskirtinumo.

Mortos Nakaitės kolekcijos modeliai

Pirmąją dieną, visi su nekantrumu laukė a.a. Egidijaus Sidaro kolekcijos, kurtos lietuviškam sportiniam ženklui Audimas. Visais metais dizainerio kolekcijas vertinau tik aukščiausiai balais – jo elegancijai, paprastumui ir atidumui smulkemenoms nebuvo lygių šiame festivalyje. Pamenu, dažnai Sidaro kolekcijos būdavo pristatomos kaip paskutinės, tai būdavo lyg vyšnia ant torto, tik dėl jo laukdavau pabaigos. Miesto žiburių printai, trys klasikinės spalvos ir tvarkingi siluetai netgi sportiniams drabužiams suteikė rafinuotumo. O pagarba, atiduota visų mylėtam dizaineriui, pravirkdė ne vieną salėje plojantį gerbėją.

Egidijaus Sidaro kolekcijos „Miesto pulsas“ modeliai

Kristina Kruopienytė mane visuomet stebina spalvų pasirinkimu – tai dažniausiai nebūna pabodusios „trendinės“ spalvos, visuomet atsiras viena kita užmiršta spalva, apie kurią dizainerė primena, lygiai kaip ir neįprasti spalvų deriniai. Nors daugelis modelių buvo absoliučiai komerciniai, keletas akcentų, kurie išsiskirtų iš masės visgi buvo – prisegtos rankovės, asimetrija, architektūrinės formos bei skirtingo „svorio“ audinių derinimas.

Visiškai nenuostabu, jog Thom Bara buvo įvardintas Egidijaus Sidaro įpėdiniu mados namuose Cantas. Jau praeitais metais jaunasis dizaineris įrodė, jog yra eklektikos ir minimalios, neapkrautos elegancijos šalininkas. Šiemet jis pristatė perdirbtų medžiagų kolekciją, kuri šimtą kartų pranoko pirmąją. Šiuolaikiški siluetai supinti su klasika yra atskira stiliaus rūšis, dėl kurios taip myliu madą. Dizaineris, kartu su Uncycled by LT savo kolekcija kvietė kiekvieną žiūrovą grįžti prie mūsų išteklių šaltinio – Žemės ir gerbti ją, tad jam tikrai pavyko įrodyti, jog net ir iš perdirbtų audinių galima išgauti itin moterišką bei stilingą įvaizdį.

Patricija Regasaitė, prekės ženklo Preges įkūrėja, jauniausia Mados infekcijos dalyvė, tačiau savo idėja ir meistriškumu nei kiek nenusileido festivalio veteranams. Netgi priešingai – jos drabužiai buvo mažiausiai komerciniai ir nors labiausiai priminė dizaino studentės darbus, tačiau pati idėja mane tikrai įtikino. Dizainerė visus drabužius sukūrė iš vieno audinio – kiliminės dangos, kuri simbolizuoja monotoniją, vienodumą ir rutiną, kurioje daugelis gyvena. Kiliminė danga, kuria išklota didžioji dalis ofisų, apeliuoja į tai, jog žmogus savo gyvenimą praleidžia tarp keturių sienų, pilkumos ir nuobodžios kasdienybės. Tai Patricija iškelia kaip vieną rimčiausių visuomenės problemų. Neįtikėtinos formos, drabužio struktūra ir „išlankstymai“ negali nežavėti.

Patricijos Regasaitės kolekcijos modeliai

Niekam nepaslaptis, jog Liucija Kvašytė – mano mėgstamiausia festivalio dizainerė. Jau trečius metus jos pasirodymo laukiu labiausiai iš visų! Anksčiau vien vyrams kūrusi dizainerė, šiemet nustebino į kūrybą įsileidusi ir moteriškas formas. Visada jaučiau silpnybę uniformoms, tad natūralu, jog ši kolekcija iškart tapo mano favorite. Skautų tematiką kolekcijoje „BUDĖK!“ įkvėpė R. KiplingoDžiunglių knyga„, kurioje žaidimo principu vaikai ugdomi būti drąsūs, pasiruošę bei atsakingi. Drabužiuose vyravo „uniforminės“ spalvos (mėlyna, bordo, žydra, pilka) bei griežti siluetai.

LIucijos Kvašytės kolekcijos modeliai

Dianą Paukštytę visuomet laikiau paaugliško stiliaus atstove, jos kolekcijos man nepalikdavo didžiulio įspūdžio, tačiau negalėjau pasakyti, jog jos būdavo prastos. Tačiau naujoji dizainerės kolekcija „Poetė“ mane privertė iš naujo pamilti tris saugias ir ypatingo dėmesio nereikalaujančias spalvas – juoda, raudona, balta. Dizainerė atskleidė savo melancholiškąją pusę, sudėjo poetiškumą į besiplaikstančias sukneles ir švarkus, itin elegantiškus siluetus. Kolekcija mane nukėlė į aristokratišką sodą kažkur Anglijoje, kuriame moterys skaito poeziją, pasakoja tamsius išgyvenimus ir grimsta į svajas… Vieno dalyko dizainerė neatsisakė – veido piercing’o ir įmantrių šukuosenų. Metai iš metų šie aksesuarai tampa Dianos vizitine kortele, o tai tik parodo, jog ji iki smulkiausių detalių apgalvoja kiekvieną kurtą įvaizdį!

Dianos Paukštytės kolekcijos modeliai

Festivalis kaip visuomet, pabaigai palieka desertą. Šįkart juo tapo Viktorijos Rosenberg bei Pauliaus Leono tandemas. „anti.mas“ – tai lyg maištas prieš mases, kurios besilaikydamos mados taisyklių suvienodėjo, taip pat ir maištas prieš dizainerius, kurie kuria tendencijas, o jų nesilaikančius laiko nemadingais. Dizaineriai tai laiko psichologiniu teroru ir savo kolekcija bando išlaisvinti žmones bei įrodyti, jog negalima pamiršti savęs ir savo vertybių, neverta laikytis visiems primestų taisyklių ir tapti mase. Man ši ideologija labai artima, nes jau daugelį metų stengiuosi nepaisyti kassezonių tendencijų, o kurti savo pačios stilių, kuris tinka tiek mano asmenybei, tiek mano figūrai, tokį stilių, kuriame jaučiuosi savimi. Būtent dėl to, puikiai suvokiau jaunų dizainerių perduodamą žinutę ir plojau jiems iš visų jėgų. Vyrai su pėdkelnėmis? Suplyšusiomis pėdkelnėmis?! Vyrai su suknelėmis? Valio vyrams!

Visi likę dizaineriai, kurių taip plačiai neaprašau, pristatė taip pat puikias kolekcijas – vieni geresnes, kiti prastesnes… Kai kuriems laikas atsipūsti ir padaryti pertrauką, o kitiems pasiganyti ir pasirankioti naujų idėjų.

Lauros Dailidėnienės-Daili kolekcijos modeliai

Nepamirškite, jog BALANDŽIO 1-2 dienomis visas dizainerių pristatytas kolekcijas galėsite apžiūrėti POP-UP parduotuvėje PC Panoramoje, taip pat galėsite įsigyti kolekcijos drabužius!

Nuotraukos Tautvydo Stuko bei Tomas&Lukas

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *