Man’s Fashion Week

Štai ir pavasaris, o kartu su juo nemažai įvairiausių renginių ir reginių, kuriuos kasmet įvertinu arba iš naujo, arba lankausi naujuose ir įvertinu juos pirmąjį kartą. Tarp tokių renginių – pirmą kartą Lietuvoje vykusi Vyrų mados savaitė. Nors ji buvo ne vakar ir net ne praeitą savaitę, vis nekantravau parašyti savo nuomonę, tad kelyje į vieną iš savo komandiruočių atidaviau duoklę šiam „naujagimiui“.

Apie Vyrų mados savaitę sužinojau daug anksčiau, nei apie ją užsiminė naujienų portalai – dar lapkričio mėnesį, lankydama Mados akademijos kursus apie įvaizdžio kūrimą, iš pačios Marijos Palaikytės – vienos iš vyrų stiliaus namų „Trend Wave“ įkūrėjos ir VMS (Vyrų mados savaitės) organizatorių – sužinojau puikią naujieną: „ir vyrai turės savo stiliaus šventę“. Tuomet tai nuskambėjo utopiškai, tačiau man, kaip naiviai svajotojai, jau kilo minčių, koks grandiozinis renginys laukia Vilniaus. Niekada anksčiau vyrų mada nesidomėjau, tačiau vis dažniau susiduriant su vyrų stilizavimu, man ji tapo kur kas patrauklesnė ir žymiai įvairesnė, nei moterų. Vasario pradžioje sulaukusi kvietimo į VMS atidarymo renginį buvau sužavėta vien jau idėjos, jog Marijai pavyko. Ir pavyko su kaupu.

Kartu su renginių organizavimo įmone ReKūrai, vyrų stiliaus namų įkūrėjos Marija Palaikytė ir Julija Valiulienė surengė lūkesčius pateisinančią šventę ne tik vyrams, bet ir mados bei meno mylėtojams. Nors savaitė pavadinta „mados“, tačiau viskas prasidėjo nuo meniškos DUSKMANN judėjimo parodos „Prelude“. Apie ją rašė visi naujienų portalai, pabrėždami ne patį meno/mados judėjimą, o judėjimo įkūrėją DANIELE CAVALLI – juk tai garsiojo italų mados dizainerio Roberto Cavalli sūnus – jo vardas antraštėje būtinas. Nors pats Daniele stengiasi atsiriboti nuo žinomos pavardės, portalai populiarumo siekė ne jo nuveiktu darbu, o pavarde. Atidarymo vakarėlyje tai puikiai matėsi ir svečių elgsenoje. Iš akmens kurti paveikslai/instaliacijos bei didžiulis jaspio akmuo, kuris atrodo lyg širdis, buvo tik antras pagal svarbumą dalykas po Roberto Cavalli atžalos ir selfio su juo. Tačiau be viso to, paroda ir jaspis atrodė įspūdingai. Ji veikė beveik visą vasario mėnesį K29 pastate. Modernus pastatas tikrai puikiai atspindėjo tiek meno ir mados sankirtą moderniame pasaulyje, tiek ir pačio netradicinio judėjimo idėją.

12694527_1510535665921131_8416804223790304628_o

Galbūt savaitės eigoje trūko taip trokštamų mados pristatymų, tarp kurių savo vyriškas kolekcijas pristatyti galėjo mano mylimas Egidijus Sidaras, Kristina Kruopienytė, pasireikšti progą būtų turėjęs ir naujai iškilęs vyriškų drabužių brand’as Maple Propeller, tačiau aš tikiu, jog viskas dar prieš akis. Savo pageidavimus dėl kolekcijų pristatymų pareiškė ne vienas VMS svečias, todėl ateityje šio renginio eigoje tikiuosi išvysti bent keletą kolekcijų. Ko netrūko, tai šviečiamųjų seminarų ir supažindinimo su vyrišku stiliumi bendrąja prasme – seminaras apie tendencijas ir žvilgsnis į vyrų mados ateitį su Marija Palaikyte, apie kvepalų pažinimą bei jų kūrimo peripetijas su Aisčiu Mickevičiumi (kurio kuriami kvepalai, mano nuomone, kol kas neturi analogų Lietuvoje), apie stilių su Juozu Statkevičiumi bei keletas valandų su svečiais iš Italijos – dizaineriu Massimiliano Donnarumma – kuris pasakojo apie džentelmenus nuo 50-ųjų iki dabar bei menininkų judėjimo DUSKMANN nariu Edoardo Ciccone apie modernią fotografiją. Taip pat į meno ir mados rėmus tilpo ir PASAKOS kino teatre rodytas filmas apie Yves Saint Laurent ir jo aistrą madai bei gyvenimo malonumams.

Visos savaitės laukiamiausiu įvykiu tapo uždarymo renginys, kurio metu paaiškėjo stilingiausi Lietuvos vyrai – stilingiausia barzda, stilingiausi klasikos ir moderniosios klasikos atstovai, stilingiausias bohemos atstovas, stilingiausias sceninis įvaizdis, tendencijų „pažabotojas“ bei visų stilingiausiųjų stilingiausias. Apibendrinant vakarą vienu sakiniu, tai buvo geriausiai organizuotas, jaukiausias, kultūringiausias ir inteligentiškiausias renginys iš lankytųjų. Kuklus skaičius žmonių (nebuvome šešiese, tačiau nebuvo ir įvairiausio plauko neaiškių personų, visiškai nesusijusių nei su kultūra, nei su menu ar mada), puikiai organizuotas laikas, šmaikštus vedėjas (Vytautas Rumšas jaunesnysis), originalūs atlikėjai, jaukiai išpildyta erdvė ir smulkmenos, kurios sužavėjo tokią priekabią viešnią, kaip aš. Renginio struktūra buvo sklandžiai apgalvota – susirinkusius pasitiko nedidukas orkestras, kuris išsidėstė antrame pastato aukšte, vėliau Vytautas Rumšas trumpai pristatė organizatorius bei dailininką Dovydą Klimavičių, kuris aukso dulkėmis „paskelbė“ laimėtojus, o portretus laimėtojai gavo kaip vieną iš dovanų. Tai man pasirodė itin subtili ir apgalvota renginio detalė. Paskelbus laimėtoją, sekė muzikiniai intarpai, kurie dažniausiai renginiuose būna „popsinio“ pobūdžio, nuogais užpakaliais ir panašiai. Buvau nustebusi, kai iš visų atlikėjų, moterys buvo tik dvi. Labai retas atvejis, kad renginio metu man ima patikti naujas atlikėjas arba jau žinomą pamatau kitomis akimis, tačiau šįkart mane maloniai nustebino Beissoul ir Einiaus pasirodymas, be to, sužinojau apie vaikiną, kuris savo muzikavimo principu tobulai atitinka mano muzikinį skonį – tai Justas Kulikauskas, slapyvardžiu KULI. Vien jau vedėjui paminėjus violončelę suklusau, o pridūrus „atliks savo kūrybos melodiją, supindamas klasikinę muziką su elektronine“ išvis nuščiuvau. Man, kaip beviltiškai klasikinės muzikos gerbėjai, visi jauni žmonės, rankose laikantys instrumentą ir su juo kuriantys ne vien klasikinę, bet ir šiuolaikinę muziką, yra verti medalio! Būtent dėl šios priežasties visada mėgau ir vis dar mėgstu Martyną Levickį, kuris akordeoną iš kaimo užstalės instrumento prikėlė į romantikos skleidėją. Panašiai buvo ir su KULI kūriniu. Kol kas, deja, galima paklausyti tik Justo atliktų cover’ių, tačiau jis pažadėjo, jog greitai pasidalins savo kūrybos įrašu, o tada aš būtinai pasidalinsiu juo su skaitytojais (Justo cover’ių pasiklausyti galite jo youtube.com paskyroje „TheAmazing Cello“). Po šio pasirodymo man renginys jau buvo tapęs geriausiu. Vyšnia ant deserto tapo renginio pabaigoje pristatyta Massimiliano Donnarumma džentelmeniška kolekcija, kuri nukėlė į Italiją ir supažindino su nesenstančios klasikos deriniais.

12764583_564417380401392_2592811156337422764_o

11143212_564417573734706_3266788240397944869_o

12698469_564418517067945_1676498588476628190_o

Nuoširdžiai sveikinu Mariją, Juliją ir ReKūrų komandą, o taip pat ir Lietuvą su tokiu puikiu Vyrų mados savaitės startu. Linkiu, jog kiti metai pateiktų dar daugiau gerų emocijų, informatyvių renginių, talentingų kūrėjų (tiek muzikos, tiek meno, tiek mados) ir pritrauktų tiek susidomėjimo, kad po keletos metų savaitė taptų kultine!

Nuotraukos Vido Černiausko, Dariaus Guduko ir asm. telefono

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

2 Comments

  1. Atgalinis pranešimas: R.E.D | MARTINA
  2. Atgalinis pranešimas: Upcomming events: VMS & MI | MARTINA

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *