MEN’s fashion week II

Iškart po Vyrų mados savaitės atidarymo vakaro pažadėjau sau, jog pirmasis įrašo sakinys bus: „Daugiau niekur kitur Lietuvoje nepamatysite tiek daug stilingų ir žavių vyrų, kaip VYRŲ MADOS SAVAITĖJE!“ Ir išpildžiau savo pažadą, nors tikrai nežinojau, kas laukia likusias festivalio dienas… Tačiau jau antri metai, kaip šį, savaitę besitęsiantį, renginį galiu nominuoti vienu labiausiai vykusių Lietuvoje! Žiniasklaida savo darbą jau atliko – visa informacija, visos kolekcijos, renginio akimirkos ir stilingi aprėdai paviešinti, kaip ir daugelis straipsnių, Vyrų mados savaitė jau pasklido po plačią interneto orbitą. Tik dar keletas dalyvavusiųjų pašnibždomis pasidalina įspūdžių atgarsiais bei nuotraukomis. O aš noriu jums papasakoti viską iš savo, eilinės merginos, perspektyvos – be šabloniškų frazių ir vatos vyniojimo.

Kol nepamiršau, vienišos merginos, kreipiuosi į jus – šis renginys yra jūsų žemėlapis prie neišsenkančio lobyno! Tokios testosterono bombos ir tiek vyriško galantiškumo nerasite niekur kitur (nebent Italijoje ar kituose Žemynuose, tačiau kam mums užsieniečiai, jei ir savi SUGEBA atrodyti puikiai), todėl meskite reikalus naktiniame klube ir būtinai planuokite kitų metų apsilankymą vyriškos mados šventėje! Nėra ko norėti, kai pačios renginio šeimininkės – Marija Palaikytė ir Julija Valiulienė – spindi elegancija ir puošia mūsų priblėsusį mados pasaulį savo idėjomis! Aš be galo džiaugiuosi, jog yra tokių ryžtingų ir veiklių moterų, kurios turi tiek energijos lavinti ne tik moterų, bet ir vyrų akis, stengtis dėl Lietuvos stileivų ir sukurti puikią mados šventę, kurioje žinių įgyti gali kiekvienas mada besidomintis asmuo.

Atidarymo vakarėliai dažnai būna tokie oficialūs, pritempti, tokie „ech..“, tačiau šio renginio startas buvo kažkas WOWBeissoul ir Einiaus, kaip visada, nustebinantis pasirodymas scenoje ir kolekcijos „Sharp Sabotage“ pristatymas – manau, davė tobulą pradžią Vyrų mados savaitei. Ir nesvarbu, kad per lietų man apsitaškė „kliošiniai“ džinsai, tokį vakarą aš prie fotosienelės stovėjau iškelta galva! Po pirmojo vakaro organizatorės užsikėlė sau tikrai aukštą kartelę, daugelis tikėjosi, jog tai prilygs PITTI UOMO. Beje, taip beveik ir nutiko…

Kad ir kaip norėčiau tikėtis, jog Vilniaus gatvės būtent tai savaitei tampa vyrišku podiumu, Lietuvoje mados, ypač vyriškos, ratas – uždaras, mažas ir ne toks išraiškingas, koks galėtų būti, lyginant su PITTI UOMO. O štai vyriškų kolekcijų pristatymai – jau jau skinasi kelią į lietuvių spintas. Geriausios, mano nuomone, kolekcijos – Kristi Andress ir HARMMAN, kuriantys tvarkingo, stilingo, savimi pasitikinčio ir niekam nieko neturinčio įrodynėti vyro įvaizdžius. Standūs audiniai, griežti kirpimai ir elegancijos užuomenos prikaustė kiekvieną ten sėdėjusį prie podiumo. Lilija Larionova kaip visuomet išlaiko savo kiek laisvesnę, asketišką stilistiką, kurią esame įpratę matyti ant Mados Infekcijos podiumo. „Pando“ turbūt niekam nebereikia pristatinėti – skustagalvių armija parodė daug „kamufliažo“ ir „nukarusių“ džinsų. Fetišistinę kolekciją pristatę ir itin išskirtinį klientų ratą turintys aksesuarų kūrėjas Paulis RizkasTHE DARK“ buvo lyg atsvara džentelmiškumu spinduliuojančioms kolekcijoms. Manau, jog Marija ir Julija vyrus nukreipinėja TINKAMA linkme – po kiekvienos vyrų mados savaitės, stilingi vyrai dygsta lyg grybai po lietaus!!!

Kristi Andress
Harmman

Per šią vyrams subalansuotą savaitę, aš pradžiuginau ir savo vyriškį – nusivedžiau į specialiai Vyrų mados savaitės metu rodomą filmą apie populiariausią visų laikų gatvės fotografą Bill Cunningham. Vėliau girdėjau labai puikius mados mylėtojų atgarsius po seanso – filmas suteikė optimistiškai ir laisvai žiūrėti tiek į stilių, tiek į patį save.

Šią vyriškumo šventę vainikavo ne kas kitas, o stilingiausių, originaliausių ir žodžio kišenėje neieškančių Lietuvos džentelmenų rinkimai! Man pasisekė susipažinti su tinklaraštininku Arnoldu Remeika-Bomberiu, kuris vėliau atsiėmė apdovanojimą – šis vyras lietuviškoje mados padangėje tikrai įves kitokią tvarką, aš tiesiog nujaučiu! Stilingiausio vyro apdovanojimą iš praeitų metų laimėtojo Juozo Statkevičiaus šiemet atėmė kiek kitokį stiliaus pojūtį diktuojantis Donatas Montvydas (kampelį apdovanojimo, manau, turėtų gauti jo sitlistas Marius Stanevičius…)

Džiaugiuosi, jog buvau šio pasisekusio renginio liudininke, stebėtoja ir dalyve, Marija, Julija, ačiū už puikią, nuotaikingą, informatyvią ir tikrai stilingiausią metuose šventę! Su nekantrumu laukiu kitų metų!!! Šįkart įrašas be daugybės nuotraukų – dalinuosi visos šventės video. Ir pora savo įvaizdžių. Aptaškytų džinsų nekėliau, kad nesusigadinčiau viso įrašo…

Nuotraukos 15min.lt, zmones.lt

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *