Show me your COAT – I will tell you who you are

Ruduo iškėlęs galvą keliauja per Lietuvą, apie save skelbdamas ne tik lietučiu, vėju, surūgusiais praeivių veidais, bet ir „nukritusia“ temperatūra. Kiek pamenu, rugsėjo mėnesį dar drąsiai apsieidavau su švarkeliais, megztukais, apsivyniojusi kaklą įvairiais šaliais, jei ne dėl šilumos, tai bent jau dėl „dekoro“, juk kuo daugiau drabužių – tuo mažiau aksesuarų besimato…

Dabar dar rugsėjo vidurys, o aš jau vieną po kito iš spintos gilumos traukiu lietpalčius, striukytes, pelerinas… Tuoj prasidės pirštinaitės, šalikėliais, skrybėlaitės … Bet šis įrašas apie tai, ko dažniausiai moterys nelaiko aksesuaru, o tai yra DIDŽIAUSIAS rudens aksesuaras, kokį tik galima pademonstruoti. Taip taip, tai PALTAS. Kad ir koks jis bebūtų, jis pasako apie žmogaus stilių tiek daug, jog tai dar vienas pretekstas mylėti rudenį taip stipriai! Paskaičiavote, kiek rudeniui paltukų turite? Nepatikėčiau, jei atsakytumėte “ vieną…“, verta turėti bent keletą – tiek progoms, tiek kasdienai, tiek laisvalaikiui, ką jau kalbėti „prie šitų batų„, „prie šitų aulinukų„, „šis prie kelnių“ ir t.t. Manau, jog kiekviena mergina su savimi pasikalba prieš rengdamasi (ne vien aš…)

Peržvelgusi (ir vėl, ir vėl, ir vėl) savo mėgstamas Lietuvoje ir užsienyje esančias parduotuves, suskirsčiau paltus į keletą „kategorijų“ (pagal asmeninius nuostatus ir įžvalgas), tad pateikiu jums pavyzdžių, ką gražaus (pagal MANE) galima įsigyti šiam sezonui. Dar kartą pasikartosiu, tai nėra tai, kas MADINGA ir tai kas BŪTINA spintoje, tai tiesiog mano nuomonė ir jei ji kažkam įdomi – prašau take a look. Kažkodėl rašiau šį įrašą įsijungusi nuostabią mane užburiančią dainą, kurią klausydavausi prieš kokius 7 metus… Įsijunkite, atpalaiduos Manna – Stars.

PELERINOS

Kažkodėl manau, jog ne kiekviena mergina/moteris turi peleriną, tačiau man jos patinka netgi labiau, nei patys paltai. Jeigu tik neatrodyčiau juokingai, nebūtų per karšta – ir vasarą nešiočiau jas (ant maudymosi kostiumėlio) – tai super patogus drabužis, kol dar nėra labai šalta bei vėjuota, puiki pamaina įpareigojantiems švarkeliams.

capecape2cape3

PARKOS

Galbūt net ne visiems girdėtas žodis, tačiau lietuviškasis pavadinimas man labai nesusieja nei su drabužiu, nei su kažkuo maloniu. Vertimas – „skranda su gobtuvu„… Na, jūsų teisė rinktis, kalbėti lietuviškai ar tarptautiniais žodžiais, tačiau aš šį rūbą vadinu parka (o britai vadina dar juokingiau – „windcheater„). Tai turbūt vienas iš palto tipų, kurio aš pati neturiu, tačiau apžiūrėjusi visas siūlomas parkas, ne prie vienos „išvarvėjo seilė“. Kaip supratote, tai tiesiog nuo vėjo apsaugantis plonos medžiagos paltukas, šiek tiek primenantis laisvalaikio stilių (įsivaizduoju save su tokiu važiuojant į gamtą paskutiniams pasispardymams prie laužo tarp geriausių draugų), tačiau merginos, mėgstančios sportinio stiliaus batukus ar biker shoes šias parkas nešioja ir mieste (beje, man tai beprotiškai gražu ir netgi pavydu, kad aš niekaip neišlipu iš savo konservatyvumo puodo…)

parkaparka3parka2

LIETPALTIS

Nežinau, ar aš vienintelė visuomet įsivaizduodavau, kad lietpaltis – apsauga nuo lietaus, čežanti ir neperšlampama medžiaga, o pasirodo dabar lietpalčiu vadinasi plonos medžiagos militaristinį (elegantišką) stilių primenantys paltai. Kai pradedu žvalgytis tokių „lietpalčių“, tuoj pat akyse praplaukia Burberry smėlio spalvos plonas paltukas, apie kurį svajoju jau kokius 4 metus… Nieko, one day, Martina, one day… Na, o kol Burberry paltukas dar tik smėžuoja akyse, „įperkamuose“ parduotuvėse radau nors ir ne visiškai panašių, tačiau lieptaltukų, kurie neįpareigoja jokiam konkrečiam stiliui – jie tinka ir prie guminių batų, ir prie aukštakulnių, ir prie sportinių batukų. Žodžiu, rūbas-universalas.

lietliet4liet3liet2liet5

ODINĖS RANKOVĖS

Drąsiai galiu teigti, jog šį sezoną tai topų topas! Kad ir kaip dievinčiau klasiką, nepaprastai originaliai atrodo paltukai, kurių rankovės netgi visiškai kitokios spalvos ir dar odinės: dygsniuotos ar ne – nesvarbu. Kitoniška, originalu ir taip pat įrašyta į mano WANT HAVE sąrašiuką. Turbūt mano mama tokio paltuko nedėvėtų (nors su ja visko gali būti…), tačiau fashionistos tikrai turėtų pritarti man, jog tai vienas iš drabužėlių, kuriuos mados seklės privalėtų turėti spintoje ar bent jau pirkinių sąraše. Štai keletas „punk“ pavyzdžių, visgi oda – truputį asocijuojasi su punk, metal, rock ir pan. – bet elegantiškai tai suderinti – MENAS. Pažiūrėkite, ar nesusigundysite… Beje, tokie paltukai beprotiškai puikiai deriansi su odinėmis kelnėmis/tamprėmis.

odod1od2od3od5od6
od7

KAILIUKAS

Šie paltukai turbūt labiau tinka rudens viduriui ar net pabaigai, nes kailis visuomet buvo siejamas su žiema, tačiau nėra nieko mielesnio už pūkuotą gobtuvą ar net visą paltuką… Žinoma, viskas turi būti NETIKRA. Nenešiokite gyvūnėlių ant savęs. Kailinė apykaklė ir gobtuvo apvadas – mano silpnybė palte ir nebūtinai tokie paltai turi būti „kieminiai“ ar skirti laisvalaikiui. Įsitikinkite patys…

furfur4fur5fur2fur3

KLASIKA

Oi, ta klasika … Visus paltukus, apskritai visus, kuriuos dabar pamatysite, noriu turėti pas save spintoje, nes jie niekada neišeis iš mados, jie visada bus tai, ką galima dėvėti atėjus rudeniui! Taip dievinu klasiką, kad net suskirsčiau į keturias „kategorijas“. Visi mano mėgstamiausi, tačiau pirmieji širdyje užima daugiausiai vietos – paltukai be apykaklės. Man jie atrodo tokie nekalti ir tokie paprasti bei kuklūs, jog norėtųsi su jais net miegoti…

class be apclass be ap3class be ap4class be ap2
class be ap5
Kita „kategorija“ man taip pat labai maloni akiai, nes atrodo itin mergaitiškai ir pati turiu ne vieną tokį paltuką – neįliemenuotas bediržis paltas. Ypač tinka merginoms, kurios šiek tiek kompleksuoja dėl savo platesnių klubų ar pilvuko (bet kokiu atveju, jūs graaaaažioooos).

class be dirclass be dir2Patys elegantiškiausi ir moteriškiausi paltai rudeniui: iki kelių ar šiek tiek po jais, A formos ar tiesiog dailiai prigludę ir išryškinantys moteriškas linijas. Tai iš tiesų vieni gražiausių paltų, kokius mačiau apskritai per visus rudens sezonus parduotuvėse… Pasakykite, kad tai ne super moteriška ir elegantiška! Negi tai ne pats dailiausias rudens aksesuaras? Dėl šių paltų norėčiau, kad ruduo tęstųsi ištisus metus…

classclass2class3Ir paskutinė „kategorija“, kuri tinka „traukiant“ žiemos link… DIDŽIULĖS, originalios ir storos apykaklės tikrai neleis jums sirgti, be to, neteks ieškoti įmantraus šaliko – apykaklė bus pati geriausia puošmena!

hugehuge2huge3huge4huge5

O dabar pasakykite, kad ruduo – tai vien „plerzos“, balos, purvynai, drėgmė ir šaltis. Jau vien žiūrint į šiuos paltus aš jaučiuosi ir sušilusi, ir elegantiška, ir turinti galimybę rinktis iš įvairių stilių paltų. Tuo ruduo ir stilingiausias metų laikas! O dabar užsukite į mano WANT HAVE list ir pabandykite suderinti drabužius su paltukais – pats maloniausias darbas!

Tikiuosi, radote kažką sau, savo draugėms, mamoms, tetoms ar netgi idėjų savo asmeninėms siūvėjoms!
Nuotraukos paimtos iš šių parduotuvių: NEW LOOK, NEXT, MANGO, ZARA, VERO MODA, H&M, jeigu reikia informacijos apie konkretų paltuką – rašykite man.

Ačiū, kad skaitote!

Ma

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

1 Comment

  1. Atgalinis pranešimas: WANT HAVE list | Martina Blog

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *