Sweater – the King of winter

Vienoks ar kitoks – megztinis yra būtinas drabužis rudeniui, o ypač žiemai!

Kadangi vasara jau keliauja iš Lietuvos, labai po truputį (arba labai sparčiai) traukiame iš giliausių spintos kampelių močiutės, mamos, tetos ar net pačios megztus drabužius! Atvirai pasakius, tai vienas mėgstamiausių dalykų rudenį – MEGZTINIAI. Tai toks universlaus drabužis, kad turbūt pasaulyje nėra žmogaus, neturinčio jo. Jie universlaūs ne tik dėl to, kad tinka tiek prie suknelių, tiek prie pačių paprasčiausių džinsų, bet ir dėl to, jog daugelis jų modelių niekada neišeina iš mados! Žinoma, kirpimai, mezgimo tipas, spalvos ar derinimas su kitais drabužiais įvairinamas kiekvienais metais, tačiau esmė lieka ta pati – su megztiniu rudenį ir žiemą visada būsi madingas! Jau seniai einu prie išvados, jog madinga yra viskas, kas tinka pagal figūros tipą ir yra suderinta.

Todėl net neatsižvelgdama į podiumo siūlomus megztus drabužius, pasiknisau savo mėgstamų parduotuvių internetinėse svetainėse ir išrinkau, MANO NUOMONE, must-have knitwear rudeniui ir žiemai. Nuomonės yra skirtingos, kaip ir žmonės, tad jei nepritariate mano „grožio“ ir „stilingumo“ suvokimui – nesivarginkite burbuliuoti į komentarus.

Sekmadieniui megztinių prisižiūrėjau tiek daug, jog net įsivyniojau į savo naminį over-sized mėtų spalvos megztinį ir raitau tekstą. Rinkdama megztinius vis galvojau, kaip juos suskirsčius, nes rudeniui planuoju įsigyti plonytį ir storą kardiganus, pūkuotus megztinius, švarkelių tipo megztinius ir net hipsteriškus džemperius (hipsterių stiliaus dar gerai neišanalizavau, tačiau iš kelių pavyzdžių bandau spręsti apie kai kuriuos akcentus, tad jei aš parinkau „pro šalį“, tai žinokite, kad atsiprašau visų tikrų hipsterių ir tebūnie tai tiesiog mano free-styler drabužiai).

Prieš pradėdama noriu papavydėti toms, kurių mamos, močiutės ar pažįstamos mezga ir jos pačios gali susikurti sau įvaizdį. YOU GO GIRLS! Būkite originalios, o ne vartotojiškos!

HIP-HIP-HIPster

Pradėsiu nuo to savo vadinamo „hipsterių“ stiliaus. Iš tiesų, tai nežinojau, kaip pavadinti džemperių, kuriuos norėčiau įsigyti, tačiau niekada neįsigyju, nes akis patraukia itin moteriški klasikiniai drabužiai, tačiau tikiuosi, kad kada nors apsirengsiu tikrai jaunatviškai!

džemperiai

Tie prancūziški užrašai vis tiek apeliuoja į mergaitiškumą, todėl šie džemperiai man atrodo patys mieliausi. O kadangi tai nauja kolekcija, turbūt jie ir madingiausi!

megzti hipster

O čia jau kažkas megzto. Tokius megztinius derinčiau prie džinsų, odinių kelnių (drąsuolėms), šortų ar laisvalaikio stiliaus sijonų (prie tokių NEpriskirčiau pieštuko formos bei kostiuminių sijonų.) A formos sijonai iki blauzdų vidurio – orinigalus sprendimas, todėl verta pabandyti!

megzti dideli hipster

Šiuos megztukus sieja tai, kad visus galima nešioti apnuoginus vieną petį. Manau, tai labai jaunatviška, kai dar nereikia rengtis paltuko ir vakarop išėjusi pasivaikščioti gali atrodyti truputį sexy animal.

KARDIGANAI

Šis žodis man asocijuojasi su mylima pussesere, kuri BEPROTIŠKAI juos dievina! Kai apsirengia juos vėjuotą dieną ir eina prieš vėją atrodo, lyg betmenas (kalbu apie neužsisagstančius ir dirželiu nesurišamus megztinius), tačiau jie vis tiek yra labai patogus drabužis, nes norint nusirengti nesusivelia nei šukuosena, nei makiažas, nei apskritai reikia daug muistytis. Užsimetei ir eini, šilta – nusimetei ir toliau eini.

ploni kardiganai

Kol ruduo dar nepasidarė gūdus, siūlau nešioti labai plonų siūlų arba plonos medžiagos kardiganus, kurie nei šildo, nei ką… Tiesiog – gražu ir pasitarnauja, kaip stiliaus detalė.

stori margi kardiganai

Storų siūlų ilgi kardiganai puikiai atstos plonus rudeninius paltukus ir atrodys ne taip griežtai. Susisiausti tokius „besagius“ ir „bediržius“ megztinius galima į pagalbą pasitelkus įvairias sages, dekoruotus „žiogelius“ ar odinius plonus dirželius, kurių pilnos parduotuvės.

stori kreminiai kardiganai

Mano mėgstamiausios spalvos kardiganai – būtinybė rudeniui. Jau vien ši spalva nuteikia šilumai ir jaukumui. Be to, su tokiais megztiniais galima pasirodyti ne tik svečiuose, bet ir darbe (universitete ir mokykloje vis tiek negalioja jokios taisyklės).

mergaitiški

Kaip gi spinta be pačio paprasčiausio kuklaus, mergaitiško kardigano, kuris tinka absoliučiai bet kuria proga, bet kurioje vietoje (gal tik ne ten, kur dress kodas – white tie, black tie, tačiau pas Didžiosios Britanijos karalienę tokiu pasipuošusios galite eiti drąsiai) ir netgi tinka prie bet ko! Čia tai universalumas… Nors pati tokio megztuko nenešioju, tačiau jei figūra būtų tobula – tai būtų vienas iš pagrindinių drabužių! Taip pat įklijavau ir dar vieną itin kuklų derinuką – prie kardigano jau prisiųta paladinė, kuri nevers sukti galvos, ką rengtis po juo, kas tiks spalviškai, kas ne. Tačiau tai sukuria ir problemą – jei bus šilta, nusirengti reikės viską arba nieko.

švarkelių tipas

Švarkelio tipo kardiganai – mano mėgstamiausi. Tiesą pasakius, norėčiau kiekvieno čia esančio megztinio. Jie tokie moteriški, klasiški ir neišeinantys iš mados, jog derinčiau juos prie absoliučiai visko – nuo klasikinių plačių kelnių iki prabangios šilkinės suknelės! Tikrai MUST HAVE.

LAISVALAIKIO MEGZTINIAI

Per galvą užvelkami megztukai nėra labai patogūs, jeigu nežinai, ką veiksi, kokia bus temperatūra, todėl siūlau einant į klubą tokius palikti namuose… Pasivaikščiojimams, pasisėdėjimams kavinėje, paskaitoms, pamokoms – jie tikrai puikus drabužis.

laisvalaikio margi

Kaip ir minėjau, megztinis – vienas universaliausių drabužių, todėl ir šiuos margučius galima derinti prie bet ko, tik visada atsižvelkite į savo figūrą!

laisvalaikio vienspalviai

Nelabai pratusioms derinti spalvas, siūlau rudeniui rinktis vienspalvius megztinius, o kad jie neatrodytų labai nuobodūs – rinkitės įvairaus mezgimo tipo mezgtinius su ryškiomis didžiulėmis pynėmis arba retu mezgimu. Kažkodėl anksčiau pynės simbolizavo senoviškumą, o dabar tai didžiulis megztinio privalumas!

MOTERIŠKUMUI IŠRYŠKINTI

moteriški

Šie keturi megztukai taip pat yra priskirti mano asmeniniam MUST HAVE sąrašui. Pilkasis turi jaukiausiai atrodančią apykaklę iš visų pasaulio megztinių, taip pat ir pats modelis atrodo labai lengvas bei paprastas. Antrasis turi nėrinių tipo detales, kurios akcentuoja seksualumą, kai pro juos matomas apnuogintas kūnas. Kreminės spalvos megztinis apskritai labai įdomaus modelio – apačioje išlindusi medžiaga puošia megztinį ne ką mažiau, nei dekoruota apykaklė. Na, o apie ketvirtąjį megztuką rašyti net nereikia… Tobula apykaklė ir visiška klasika!

KAS PŪKUOTA – TAS GRAŽU

Laimė rudenį ir žiemą, kai gali apsirengti kažką pūkuoto!

pūkiai

Kartais pūkas turi būti vos vos matomas… Kašmyriniai megztukai juk ne tik prabangos, bet ir šilumos ženklas, o perregimų plonų siūlų pūkuoti megztukai suteikia moteriai gležnumo ir mielumo. Būtina įsigyti ir turėti bent vieną savo spintoje!

pūkiai2

Na, o čia jau pompastika ir stilius! Tikrai ne kiekviena išeitų į gatvę su pūkuotu kardiganu, nes visų pirma nežinotų ką prie jo derinti, visų antra – žmonės visuomet apžiūri tokius nematytus ir tikrai ne pačius populiariausius drabužius. Todėl būkite drąsios ir derinkite pūkuotus megztinius prie bet ko (treninginiai drabužiai čia neįskaičiuojami)! Vaikinai tikrai norės prisiglausti prie jūsų švelnaus šono…

VISIŠKA ŽIEMA

Pasiruošimas žiemai neapsieinamas be šiltai aprišto kaklo, kaip mamos sako „kad neperpūstų, kad nesusirgtum, neperšaltum …“ Pamenu, vaikystėje labai nemėgau, taip vadinamų „golfų“, tačiau jei tada kas nors man būtų parodęs tokius megztinius – be jokios abejonės nešiočiau juos visą žiemą!

su kaklu

Apskritai, pilka spalva žiemai man kaip kokia duoklė… Nesinori nei spalvotų, nei ryškių drabužių, norisi ramybės ne tik aplink, bet ir „ant savęs“… Kaklui apsaugoti šiais laikais galima rasti daugybę universalių dalykų… Vieną pateiksiu jums žemiau.

Vienintelis labiausiai mane nervinantis dalykas rudenį ir žiemą – didžiuliai, gražūs, šilti ir jaukūs megztiniai, kurių negali apsirengti po paltu, nes atrodysi kaip kulverstukas, o blogiausiu atveju – net neužsisegsi/neužsitrauksi. Tačiau juk visi supranta, kad sveikata šimtą kartų svarbesnė už tai, kaip atrodai!

Drabužių nuotraukos buvo paimtos iš parduotuvių Zara, MANGO, Vero Moda, NEXT, New Look, Monsoon, TopShop, H&M, tad jeigu tiksliai norite sužinoti, kur galima įsigyti konkretų megztinį – parašykite ir aš būtinai jus infomuosiu!

Ačiū, kad skaitote!

Ma

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

1 Comment

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *