Savaitės deriniai

SEKMADIENIS – mano mėgstamiausia savaitės diena. Tokia per vidurį – senos savaitės pabaiga ir naujos pradžia. Naujos pradžia gal ne visiškai, bet pasiruošimo prasme – 100%. Yra keli ritualai, kurie man padeda be streso „įsivažiuoti“ į naują darbo savaitę. O streso man nekelia PLANAVIMAS ir PLANO LAIKYMASIS.

 • Per savaitę stengiuosi išskalbti visus drabužius, kad sekmadienį visus juos išlyginčiau ir naujai savaitei spintoje netrūktų nei vieno rūbo.
 • Sekmadienio popietės valandėlę skiriu SAVAITĖS DERINIŲ komplektavimui. Patariu tai daryti visoms, kurios mėgsta kasdien atrodyti kitaip ir sulaukti komplimentų. Taip pat ir toms, kurios ryte spėja tik į dušą… Naudinga turėti apgalvotą derinį. Šį metodą anksčiau naudojau tik kelionių bagažui sudaryti, bet nuo sausio mėnesio tai tapo tokia tradicija, jog negaliu pradėti darbo savaitės, nežinodama, ką rengsiuosi kiekvieną dieną.
 • Kiekvieną darbo dieną fiksuoju derinį. Ne tik tam, kad sulaukčiau jūsų vertinimų, bet ir dėl savęs. Kad susidaryčiau vaizdą – kada kokį rūbą vilkėjau ir kad nesikartotų deriniai. Arba pasikartotų tik po kelių mėnesių. 

Kaip sudarau derinius savaitei:

 • Pirmiausia pasižiūriu savaitės orų prognozes. Tai svarbu ne tik dėl sušalimo/sušilimo, bet ir dėl „pataikymo“, ypač šiuo pereinamuoju laikotarpiu iš šilto į šaltesnį. Kad ryte jūsų lauktų kuo mažiau netikėtumų – orų prognozė tikrai naudingas dalykas susidarant savaitės derinius.
 • Atsidarau spintą ir derinu nederintus, traukiu į viešumą nerodytus. Dažniausiai pradedu nuo vieno rūbo, kurio jau senokai nebuvau apsirengusi, kurį retai rengiuosi ir kuris tinka pagal prognozes.
 • Prie to vieno rūbo derinu kitus. Kadangi apačių turiu šiek tiek mažiau nei viršaus, dažniausiai pastaruosius ir derinu. 
 • Avalynė. Visad pagalvoju, kiek tądien reiks vaikščioti, ar po darbo turiu kitų reikalų. Jei viskas gerai – galiu derinti aukštakulnius ar net nevisai patogius batus. Ko nepadarysi dėl gero derinio… Kabinete turiu prie visko derančias balerinas – jeigu dienos eigoje atsitiktų nepatogių situacijų, sutrauktų mėšlungis arba nutrintų pūslelę. 
 • Aksesuarai. Kartais vos pradėjus derinti drabužius, jau žinau, kokį aksesuarą noriu panaudoti. Kartais pritempinėju. O kartais aksesuarų visiškai nenaudoju. Derinys priklauso ne tik nuo „derėjimo“, bet ir nuo nuotaikos. Prie drabužių, kurie patys iš savęs nėra išsiskiriantys, naudokite RYŠKIUS aksesuarus. Ryškius – turiu omeny ne spalvą. Įvaizdis: marškinėliai ir juodos kelnės… Boring? Į plaukus įsiriškite skarelę, apsiaukite akį traukiančius batelius, ant rankos užsidėkite apyrankių… Su aksesuarais dirba ne jūsų protas, o fantazija! 
 • Nepamirškite makiažo ir šukuosenos galios. Šukuosenos anksčiau niekada taip atidžiai nederindavau prie rūbų, tačiau pastaruoju metu pastebėjau, jog tai būna vyšnia ant torto – tobulam įvaizdžio užbaigimui, akcentui. Kartais plaukai vaidina pagrindinį vaidmenį visame įvaizdyje. Jeigu renkatės rengtis paprastai, žaiskite su plaukais. Visada suveikia. Ir rytais nepalikite plaukų paskutinėms minutėms. Tikrai nėra svarbu tik tai, kad plaukai išplauti. Beje, plaukus plaukite tada, kai jie susiriebaluoja. Nieku gyvu neikite iš namų „aliejiniais“ plaukais. Netikiu, kad tai rašau, bet… Būna. Makiažas, bent jau pas mane, dažniausiai būna toks pat, tik pagal įvaizdį keičiu lūpų dažų spalvas. Beje, tai irgi nustato tam tikrą nuotaiką.
 • Derinio aromatas. Prie įvaizdžio svarbų vaidmenį vaidina ir kvapas. Bent jau man. Jis sukuria tam tikrą atmosferą aplink jus. Anksčiau turėdavau nerašytų taisyklių, kada kokį kvapą naudoju. Pvz: jeigu raudonos lūpos – „Portrait of a Lady“, jeigu pasteliniai drabužių atspalviai – „Aedes de Venustas“, jeigu rengiuosi juodai – „Baccarat“, jeigu derinyje yra odinių rūbų – „French Leather“, jeigu dominuoja žemės atspalviai – „Chocco Violet“, jeigu derinys lengvas ir daug baltos spalvos – „Blanche“ ir panašiai… Kartais ir dabar pasinaudoju taisyklėmis, tačiau daug dažniau kvapą renkuosi pagal nuotaiką. NENUVERTINKITE NEI VIENOS ĮVAIZDŽIO DETALĖS!
 • Apatinis trikotažas. Kai kurie mano rūbai prie savęs jau turi nustatytus apatinius. Natūralu, kad prie baltų kelnių vilkėti reiktų arba baltos, arba kūno spalvos apatinius, prie juodos perregimos palaidinės – juodą liemenėlę, prie aptempto sijono – lazeriu kirptas kelnaites ir t.t. O kai planuoji kiekvienos dienos derinį – priderinti lengva ir apatinius! 
 • Jeigu sugalvojote visiškai naują derinį – BŪTINAI PASIMATUOKITE! Kartais galvoje du rūbai atrodo geriau, nei ant kūno… Patikėkite manimi, man tai pasitaiko labai dažnai. Tam, kad neatsiliktumėte nuo plano ir ryte nelauktų „nederanti staigmena“ ir netektų per 5 minutes sugalvoti naujo įvaizdžio (tikrai prastesnio), „pasimatuokite savo idėją“, kad būtumėte užtikrinti.
 • Esminis dalykas: VISKĄ UŽSIRAŠAU. Žinote, kaip būna: „O, rytoj reikia rengtis tą sijoną su ta palaidinuke“. Ryte: „ką aš ten planavau rengtis?!“ Todėl viską iki smulkmenų užsirašau: Juodas pūstas sijonas + šilkinė palaidinukė su kaspinu + juodos basutės + tiesūs plaukai, sklastymas per vidurį + aksomo lankelis + PUPA lūpdažis + Portrait of a Lady. Galų gale, kiekvienas rūbas dabar jau turi savo pavadinimą, išskiriantį jį iš kitų panašių rūbų. Pvz, turiu BOHO palaidinukę (nors ji visai ne boho…) arba morengo sijoną (jį taip pavadino V&V, o man tai padeda jį išskirti iš kitų baltos spalvos sijonų). Ps: visada turėkite back up planą (dar vieną papildomą derinuką), gyvenimas nenuspėjamas, o iš planų patys žinote, kas juokiasi… 

Dabar jau labai nekantriai laukiu, kol atvėsus orams, derinti dar reiks ir pėdkelnes, paltus, švarkus, striukes, apsiaustus, skrybėles ir visą kitą šaltojo sezono amuniciją! SĖKMĖS! Jei kada reiktų pagalbos – derinimo ir planavimo temomis aš OPEN 24/7.
Kasdienius mano derinius matyti galite mano instagram paskyroje.

– Ma.

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *