How to coordinate colors

Praeitos savaitės fotosesijos metu neretai kilo klausimas dėl spalvų derinimo. Apranga bei aksesuarai jau buvo suderinti, tačiau koks fonas tiktų idealiausiai? Pasiruošimo metu vis naršėme, kokios spalvos papildo viena kitą, kokios labiau išryškėja vienokiame ar kitokiame fone, kiek yra ne per daug ir ne per mažai… Manau, jog atkeliavus pavasariui, ne vienas susimąsto, ką su kuo derinti, kad nebūtų per daug spalvinga, kas turėtų vyrauti, o kas tik papildyti, todėl dalinuosi savo žiniomis apie spalvų derinimą, galbūt pravers ir jums!

Pirmiausia „parodysiu“ jums spalvų ratą, pagal kurį galima stebėti jų išsidėstymą (deja, turiu jį nuo labai seniai, todėl šaltinio, iš kurio jį gavau, jau nebeatmenu…) ir kuris labai aiškiai nurodo pagrindines spalvas (atmetant baltą, juodą, pilką bei rudą, kurios dera su bet kuria iš šių spalvų).

spalvos

Nesikapstant giliai po mados dirvas, kuriose spalvų derinių yra milijonai, o jų politika – kiekvieno dizainerio reikalas, supažindinsiu su pačiais paprasčiausiai deriniais, kuriuos galite vilkėti kasdien ar bet kokia ypatinga proga ir su kuriais nerėšite akies aplinkiniams, o patys jausitės saugiai. Stilisto diplomo nereikalaujantys aprangos deriniai: bespalvis, neutralus, vienspalvis, panašių spalvų bei papildančių spalvų

♛♛♛

bespalvis

BESPALVIS DERINYS

Paprastas ir tinkantis bet kuriai damai ar džentelmenui. Tai trijų atspalvių ansamblis, kuriame suderinamos balta, juoda bei pilka spalvos. Kodėl bespalvis? Nes juoda ir balta laikomos NE spalvomis spalvų spektre, jų gamtoje NĖRA, todėl tai tėra bespalviai dalykai. Na, o pilka – šių dviejų NE spalvų mišinys. Juoda-balta derinys anksčiau buvo laikomas nuobodžiu bei nedrąsiu, tačiau šiuolaikinėje madoje iš šių dviejų spalvų išgaunamos įvairios medžiagos (šachmatų lenta, taškeliai, dryželiai), kurios nuteikia žaismingai. Juoda-balta derinys laikomas oficialumo bei minimalizmo simboliu, tačiau kodėl gi kartais nepasirinkus tokio aprangos varianto? Beje, labai dažnai šios spalvos rūbe jau būna suderintos, todėl tai palengvina derinimo užduotį. Štai keletas pavyzdžių, į pagalbą pasitelkus H&M bei MANGO produkciją.

be

♛♛♛

be1

♛♛♛

be2

♛♛♛

be3

♛♛♛

be4

♛♛♛

be5

♛♛♛

be8

♛♛♛

be6

♛♛♛

be9

♛♛♛

be8

♛♛♛

neutral

NEUTRALUS DERINYS

Vienas iš mano mėgstamiausių derinių, kuriuo galima pasikliauti ir tikrai neprakišti mados teisme – rudos spalvos tonų sąjunga. Daug pasakoti apie šį derinį nėra ką, galbūt tik derėtų paminėti rudus tonus, kurie apima begalę atspalvių: buivolo odos, pieno, kreminės, nebalintos drobės, smėlio, šlapio spėlio, balintos kavos, kviečių, cinamono, kakavos, kamieno, degintos ir nedegintos ochros, raudonmedžio, gintaro, rūdžių, karamelės, kaštonų, vario, chaki, šokolado, kavos, žemės… ir dar visa galybė, todėl jeigu kažkas pasakys, kad rudi rūbai – labai nestilingi, pasitelkite savo žinias ir suderinkite išvardintus atspalvius!

ne1

♛♛♛

ne2

♛♛♛

ne3

♛♛♛

ne8

♛♛♛

ne5

♛♛♛

ne4

♛♛♛

ne7

♛♛♛

ne6

♛♛♛

ne9

 

♛♛♛

vienspalvis

VIENSPALVIS DERINYS

Sakoma, kad taip apsirengti gali kiekvienas, bet ne visi išdrįsta. Vienspalvis ansamblis tai pasirinkta viena spalva, kuri dengia jus nuo galvos iki kojų – nuo skrybelės iki batelių. Kai kuriems tos derinys atrodo juokingai, kitiems lyg nemokančio rengtis stiliagos, o treti tiesiog paplos jums už naujas idėjas. Dizaineriai neretai savo pavasario kolekcijose pasirenka tokius, ypač ryškių spalvų derinius. Žinoma, lengviausia yra pasirinkti vienspalvius suknelę ar kombinezoną – taip derinti reikia kur kas mažiau!

vie2

♛♛♛

vie3

♛♛♛

vie4

♛♛♛

vie5

♛♛♛

vie6

♛♛♛

vie7

♛♛♛

vie8

♛♛♛

vie9

♛♛♛

vie10

♛♛♛

panašios

PANAŠIŲ SPALVŲ DERINYS

Nesunku atspėti, jog kalbama apie atspalvius bei spalvų rate viena šalia kitos stovinčias spalvas. Panašių spalvų derinys susideda iš 3-5 spalvų, tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas rūbas turi būti kitokios spalvos. Geriausias variantas būtų išsirinkti vieną spalvą, kaip vyraujančią, o kitas naudoti tik pirmosios paryškinimui. Skamba sudėtingai, tačiau daugelis intuityviai rengiasi būtent tokiais derinukais, kai prie tamsiai mėlynų kelnių priderina violetinę palaidinę, prie gelsvos suknelės – alyvuogių spalvos aksesuarus ir panašiai.

pap2

♛♛♛

pap3

♛♛♛

pap4

♛♛♛

pap5

♛♛♛

pap6

♛♛♛

pap7

♛♛♛

pap8

♛♛♛

pap10

♛♛♛

pap12

♛♛♛

pap9

♛♛♛

pap14

♛♛♛

pap11

♛♛♛

pap13

♛♛♛

papildan

PAPILDANČIŲ SPALVŲ DERINYS

Toks derinys yra pats spalvingiausias ir kontrastingiausias, nes aprangoje naudojamos priešingose rato pusėse esančios dvi spalvos. Čia taipogi vertėtų rinktis vieną vyraujančią spalvą, o kitą – tik pagrindinės akcentavimui. Kadangi spalvos yra iš priešingų pusių, savaime aišku, jog viena bus šalta, o kita šilta. Pagal spalvų teoriją, akiai malonesnis variantas, kai vyrauja šalta spalva, o šilta yra tik atsvara. Ne kiekvieno akis yra pratusi matyti kontrastą kito drabužiuose, tačiau įdomumo bei pavasario dėlei, siūlyčiau pabandyti savo spintoje rasti įvairių spalvų drabužius bei suderinti juos pagal šį principą – galbūt patiks, galbūt tai bus derinys apie kurį niekada nepagalvojote ir taip atnaujinsite savo garderobą!

 pa1

♛♛♛

pa2

♛♛♛

pa12

♛♛♛

pa14

♛♛♛

pa5

♛♛♛

pa19

♛♛♛

pa13

♛♛♛

pa8

♛♛♛

pa16

♛♛♛

pa17

♛♛♛

pa9

♛♛♛

pa3

♛♛♛

pa6

♛♛♛

pa4

♛♛♛

pa10

♛♛♛

pa15

♛♛♛

pa7

♛♛♛

Elementariausių derinių „mokykla“ baigta, tikiuosi, jog galvoje kilo idėjų, kaip suderinti niekada nederintus drabužius!

Ačiū, kad skaitote!

Ma

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

5 Comments

  1. Saunuole, smagiai pasigilinai i spalvu niuansus ir kontrastus:) noreciau prideti, kad tik puikiai ismokus taisykles galima jas kurybingai lauzyti :) nepritariu tik raudonos ir zalios spalvu derinimui, del tiesiogines asociacijos su kaledomis, taciau pritariu pilnai, kad spalvinio rato principu jos puikiai dera. rekomenduoju tesiant deriniu serija parasyti apie skirtingus rastu derinius:)

    1. Ačiū už rekomendaciją, būtinai pasinaudosiu patarimu ir stengsiuosi pratęsti temą apie raštus :)

  2. Atgalinis pranešimas: Say YELLOW | MARTINA

Comments are closed.