„Tiulio Fėja“ Wedding

Reiktų atprasti atidėti įrašus apie renginius savaitei ar mėnesiui, nes tampa vis sunkiau perteikti tąkart patirtas emocijas. Būtent todėl, dar nespėjus išgaruoti entuziazmui, sėdau aptarti gegužės 4-tosios vakarą Vilniaus Rotušėje vykusio Tiulio Fėjos mados namų įkūrėjos, dizainerės Viktorijos Jakučinskaitės naujiausios kolekcijos „Vestuvės“ pristatymo.

Į šį renginį eiti buvo malonu ne tik dėl to, jog tai dar vienas mados renginys; kai gali pasipuošti, pabūti tarp stilingų žmonių, pamatyti prabangius drabužius ir pakvėpuoti mados pasaulio deguonimi, bet ir dėl prieštaringai įvertinto bei su pastarąja dizainere lyginamo InŽi mados namų pristatymo. Būtent dėl šios priežasties, praėjus beveik mėnesiui, aš vis dar neparašiau nei žodžio apie I. Žitkuvienės kolekciją. Labai jau knietėjo pamatyti ir jos „konkurentės“ darbus bei jų pateikimą.

Pradėsiu nuo to, jog kaip ir su gerbiamo Juozo Statkevičiaus kūryba, Viktorijos Jakučinskaitės kolekcija(-os) ganėtinai skiriasi nuo InŽi tiek braižu, tiek drabužių įgyvendinimu, tiek pačiai idėja. Sakysite, kad akivaizdžių panašumų yra? Žinoma, jog yra: netikėtai sutapo pagrindinis dviejų merginų vaidmuo bei fotosesija prieš kolekcijų pristatymus (ir ne bet kur, o tobulai parinktuose Europos kampeliuose – Olandijoje bei Italijoje), netikėtai sutampa ir vestuvių tematika… Šilko audiniai? Daug daug tiulio? Nėriniai? Na, o man tai tik nuotakų įvaizdis, kuris visais laikais buvo ganėtinai panašus. Prie viso šito dar prijunkime ir Orelli mados namų dizainerės Aurelijos Beliakaitės pirmąją viešai pademonstruotą kolekciją… Visur viskas ganėtinai panašu: bodis + ilgas sijonas = nuotaka. Todėl, širšės, apsiraminkit su lyginimais, konkurencijom ir kopijavimais, visos trys dizainerės turi savitų bruožų, kuriuos labiausiai ir norisi aptarti po pristatymų.

Tad grįžtant į Vilniaus Rotušę… Vėluoti pasidarė labai faina ir patogu – jokių besistaipančių tuštučių prie sienelės, jokių fotografų komentarų, jokių nepageidautinų veidų – tiesiai prie reikalo ir podiumo! Kurio, beje, V. Jakučinskaitės pristatyme aš visiškai…. NEPASIGEDAU! Pliusas dizainerei bei organizatoriams už netradicinį „podiumą“, kurio dėka detales apžiūrėti buvo kur kas lengviau nei 2 sekundžių stop’as prieš objektyvą. Visa sukurta pietietiška atmosfera su apvaliais staleliais svečiams, palmės bei gyva muzika – tikrai sužavėjo ir „įjungė“ vestuvių nuotaiką. Renginys „madingai“ vėlavo 30min (iš jų 10min vėlavau pati, tad muzikos klausiausi tik 20min). Realiai, puiki organizacinė pusė, greitai prasidėjęs ir greitai pasibaigęs šou.

Kalbant apie kūrinių pateikimą, man kliuvo dvi tarnaitėmis pasipuošusios aktorės – Ineta Stasiulytė bei Edita Užaitė. Kliuvo ne dėl to, kad apskritai sugalvota tokia tema (tarnaitės, sėdinčios ant sofos viso pristatymo metu), bet per stiprios jųdviejų asmenybės. Į mados renginius visada einu pažiūrėti drabužių, mažas šou – tinka, tačiau šios charizma spinduliuojančios talentingos moterys kartkartėmis užgožė pačių suknelių grožį bei trikdė dėmesio sutelkimą, šiek tiek maišėsi po akimis… Nebuvo tragiška, tačiau, asmeniškai man, tai buvo renginio minusas. Galbūt pati mintis, jog pilną įvaizdį susikurti galima iš triko ir sijonėlio (kurį tarnaitės modeliui aprengė), yra šauni, tai lyg savotiškas spektaklis (gali būti su triko, gali būti ir su suknele, kai pridedi sijoną!), tačiau kai kuriais atvejais buvo neskanu. Ypač tada, kai aktorės „popina“ vieną modelį, o kitas jau lipa ant scenos ir lyg neturi kur dėtis – nei eiti į priekį „ant galvos“, nei lipti laiptais atgal… „Paplepėjimai“ ant sofos, „selfiai„… Suprantu, jog tai suteikė familiarumo visam šou, tačiau man sukilo toks pat jausmas, kaip žiūrint „šok su manim„, „chorų karai“ ar kitus šou, kuomet leidžiama kalbėti komisijai ir jie laido tarpusavio bajerius, kurie žiūrovui nei įdomūs, nei juokingi (nors komisijos nariams atrodo, jog tai skandalinga ir „išdžiauti savo triūsikus“ tiesioginiame eteryje yra žiauriai awesome), tad aš, kaip žiūrovė, galiu pasakyti, jog visa tai atrodo tiesiog kvaila. Na, o tarnaičių šou atrodė daugmaž taip:

atsisiųsti

atsisiųsti (1)

atsisiųsti (5)

atsisiųsti (6)

atsisiųsti (8)

Na, bet nenoriu nukrypti… Tai buvo turbūt vienintelis man kliuvęs šou elementas. Visa kita – perfecto! Tortas pabaigoje ir Viktorijos Jakučinskaitės neatpažįstamas šukuosenos pakeitimas – sveikinu, miela Viktorija, būsite labai turtinga! Jai užlipus ant scenos, pamaniau, jog tai kuri nors iš jos pagalbininkių, galbūt kažkokia įkvėpėja, o čia pasirodo iš ilgaplaukės brunetės į griežtą trumpaplaukę blondinę pavirtusi visos kolekcijos kūrėja!

atsisiųsti (14)

Drabužiai, kas be ko, buvo tikrai kruopščiai pasiūti, kruopščiai pateikti ir kruopščiai apgalvoti. Kadangi turiu savo nepaperkamą skonį (cha cha, juokingai nuskambėjo, tačiau esmė, jog yra dalykų, kurie man labai patinka, bet lygiai taip pat yra ir dalykų, kurie nepatinka ir turbūt nepatiks), tad bodžiai + sijonai iškart atkrenta. Tai tikrai praktiški daiktai, tikrai nieko neturiu prieš nuotakas, pasiryžusias tekėti su šiais pop-rūbais, tačiau man nuotakos suknelė – niekada nenumirsianti klasika. Tačiau kai kuriais atvejais, kai bodis ir sijonas neatrodo, lyg bodis ir sijonas, aš visai suaikščiojau ir atrinkau keletą modelių, kurie privertė mane laukti savo „TAIP“ dienos!

atsisiųsti (2)

atsisiųsti (7)

atsisiųsti (4)

atsisiųsti (12)

Keletas paprastų suknelių taip pat atrodė stebuklingai, teko net pamėgti spalvingus drugelius (kurie ant kitų suknelių bei bodžių neatrodė taip sėkmingai) bei iš naujo pamilti Tiulio fėjos sakūrų žiedus (kam eiti prie Swedbank’o, jei jos pavergia mane ant podiumo?):

atsisiųsti (10)

atsisiųsti (3)

atsisiųsti (9)

 

Patalpinau tik man labiausiai patikusius modelius, visus kitus pamatyti galite bet kuriame portale! Pamatysite ir daug modelių su „vizitine“ pristatymo kortele tapusiais dideliais bantais ant manekenių liemens. Irgi „ne mano“ dalykas, bet mes tik apie gerus!

 

Visumoje tai vienas maloniausių akiai renginių per pastaruosius mėnesius, kuriame niekas neatrodė per daug išpūsta ar per daug supaprastinta. Sveikinimai visai Tiulio fėjos komandai!

Nuotraukos D. Umbraso (lrytas.lt)

Ma

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *