Top 10 movies about Royalty

Nuoširdžiai tikiuosi, jog nesu vienintelė, kuri dievina kostiumines dramas, ypač apie karališkasias šeimas. Tai ne tik puikus laiko praleidimas, bet ir gera istorijos pamoka. Bet kurie istoriniai filmai – šiuolaikiška edukacija, o kadangi aš visa galva pasinėrusi į dizaino istoriją, šiuos filmus renkuosi ne vien dėl istorijos pasikartojimo, bet ir estetinio pasigėrėjimo. Peržiūrėtus turbūt po 10 kartų filmus surašiau chronologine tvarka, pagal pasakojamus didikus, kartu su filmų anonsais.

 • Tiudorai (The Tudors) – serialas, kuris mane pavergė ne tik dėl savo ypatingai įdomios, painios ir dramatiškos istorijos, bet ir dėl talentingų aktorių bei tobulai laikmetį atitinkančių rūbų, aksesuarų, interjero detalių. Siūlau visiems, mėgstantiems vakarus leisti su geru serialu, pažiūrėti šį – pasimėgausite aistringomis meilės istorijomis ir naktimis sapnuosite žodžius „My lord“, „Your Majesty“, „Your Grace“, o susitikus su draugais, norėsis nusilenkti. Istorija apie karalių Henrį VIII ir jo padarytas permainas Anglijos karalystėje, kuri valdymo laikotarpiu atsiskyrė nuo Romos popiežiaus ir pirmasis tapo Anglijos bažnyčios valdovu.
 • Karalienės sesuo (The Other Boleyn Girl) – istorija apie tą patį Henrį VIII (aš pamišusi dėl šio Anglijos valdovo!), kuris anuliavo savo pirmąją santuoką su Kotryna Aragoniete ir pasidavė provokatorei Anai Bolein, kuri ir paskatino karalių stoti prieš katalikiškąją bažnyčią ir Romos popiežių. Seriale labai nežymiai parodytas Henrio romanas su Anos seserimi Marija plėtojamas šiame filme, tačiau tai nėra paremta tikrai faktais. Filmas pastatytas pagal to pačio pavadinimo knygą.
 • Škotijos karalienė Marija (Mary, Queen of Scots) – filmas apie Škotijos karalienę Marija, kuri jauna buvo ištekinta už Prancūzijos karaliaus Francio. Po jo mirties, Marija grįžta į Škotiją ir kankinasi dėl lordų neapykantos ir kaltinimų. Po artimo draugo nužudymo jos akivaizdoje, pagalbos ji kreipiasi į savo pusseserę Elžbietą I (iš tiesų norėdama užimti jos vietą ir valdyti Angliją), tačiau vietoj pagalbos, Marija sulaukia mirties dėl sąmokslo nužudyti karalienę Elžbietą.
 • Elžbieta (Elizabeth) – istorija apie jaunąją Elžbietą, kuri po tėvo Henrio VIII ir, nors ir būdama pavainike, tampa Anglijos karaliene. Priešingai nei pusiau sesuo Marija, kuri valdo taip pat trumpą laiką ir yra pasišventusi katalikė, Elžbieta – protestantė, todėl Anglija, kuri Marijos valdymo laikotarpiu vėl bando grįžti prie Romos katalikų tikėjimo, privalo taikstytis su jauna, nepatyrusia ir pavainike laikoma (jos mama buvo Ana Bolein, antroji Henrio VIII žmona) naująja karaliene.
 • Elžbieta. Aukso amžius (Elizabeth. Golden Age) – filmas taip pat apie tą patį Elžbietos valdymo laikotarpį, tačiau atskleidžiama daugiau detalių apie jos pusseserės Marijos Stiuart ir jos vyro Ispanijos karaliaus Pilypo II sąmokslą prieš Elžbietą I, daugiau dėmesio skiriama jos pasiryžimui tapti Skaisčiąja karaliene, dvilgenami jos šilti jausmai Volteriui Railiui bei laimėtas didžiulis mūšis prieš Ispaniją. Tai, šiuo metu, yra mėgstamiausias mano filmas tiek dėl pasakojamos istorijos, tiek dėl neįtikėtinai tobulo aktorės Keit Blančet vaidmens, dėl drabužių ir, žinoma, dėl garso takelių.
 • Marija Antuanetė (Marie Antoinette) – nėra žmogaus, kuris nežinotų šios besaikės Prancūzijos karalienės, kuri valdė rokoko laikotarpiu, laikomu vienu tuščiausių iš visų epochų. Didikai tais laikais neveikdavo nieko kito, tik rengdavo vakarėlius, siūdavosi drabužius ir gerdavo iki nukritimo. Tuštybę simbolizavo ir gilių spalvų spektro trūkumas, visi rengdavosi pastelinėmis spalvomis, savo tuštumą užpildydavo didžiulėmis šukuosenomis ir pertekliumi visose gyvenimo sferose. Tad ši istorija apie jauną merginą Mariją Antuanetę, kuri iš neturėjimo ką veikti, tuštybės ir besaikiškumo kraustosi iš proto. Žinoma, netrūksta ir meilės (be jokios abejones, ne su savo vyru), netrūksta šampano, išlaidų ir Prancūzijos piliečių nepasitenkinimo. Būtent dėl karalių besaikio išlaidavimo, kyla Prancūzijos revoliucija, o Marija yra įkalinama, vėliau ir giljotinuojama.
 • Kunigaikštienė (the Duchess) – pasakojimas apie Devonširo kunigaikštienę Džordžiną, kuri, kaip ir visos kilmingos merginos Anglijoje, buvo ištekintos už vyresnio nemylimo vyro. Jai tenka gyventi rūmuose kartu su jo meiluže. Tačiau Džordžina ne tik jauna ir naivi mergina, ji puikiai apsiskaičiusi ir turinti tvirtą politinę nuomonę, tad ilgai netrukus, ji įsilieja į aukštuomenę ir tampa viena labiausiai sektinų pavyzdžių. Pagaliau atradusi meilę, ji nori pabėgti nuo savo vyro, tačiau šis yra per daug išdidus ir pavainikę Džordžinos ir jos meilužio dukterį priverčia atiduoti meilužio giminei. Toliau kentėdama spaudimą tiek iš vyro, tiek iš mamos, ji nusprendžia nebesipriešinti ir visą likusį gyvenimą nugyvena su kunigaikščiu, jo meiluže, savo ir vyro su meiluže susilauktais vaikais.
 • Karališkasis romanas (A Royal Affair) – filmas apie Danijos monarchų šeimą. Siužetas sukasi apie psichologinių problemų turintį karalių Kristianą VII bei jo žmonos Karolinos Matildos ir karaliaus psichiatro Džono Frydriko romaną. Gydydamas karalių, pastarasis tampa itin artimu jo draugu, pataria jam, kaip valdyti šalį ir nemažai jo pasiūlymų įvykdomi. Karolina pradeda romaną su gydytoju, tačiau neilgai trukus susilaukia jo vaiko, kuris visuomet buvo laikomas karaliaus. Vėliau viena rūmų dama, kartu su bendrininku, kuris nori atimti valdžią iš gydytojo, išduoda įsimylėjelius ir Džonas nukirsdinamas, o karalienė įkalinama. Frederikas, Karolinos ir karaliaus Kristiano sūnus, po tėvo mirties daugelį Džono Frydriko reformų grąžina.
 • Karaliaus kalba (the King’s Speech) – vienas naujesnių knygos pastatymų apie dabartinės Anglijos karalienės Elžbietos II senelį Jurgį VI, kuris mikčiojo ir nesugebėdavo pasakyti kalbos, kuri yra privaloma bet kuriam monarchui. Pradėjęs lankytis pas žinoma logopedą, kuris jį ima gydyti kiek neįprastais būdais, karalius Jurgis ne tik ima sklandžiai kalbėti, bet ir pasako pirmąją kalbą radijuje tarpukario su Vokietija metu. Filmas man atrodo kiek šmaikštus, tačiau tai tik padaro istoriją įdomesne ir prieinamesne.
 • Karalienė (the Queen) – visai neseniai pasirodęs filmas apie visų mylimą karalienę Elžbietą II ir jos valdymo metus. Šiais metais, karalienės 90-mečio proga, pasirodė ir dokumentinis dviejų dalių filmas apie Elžbietą II ir jos dabartinį gyvenimą. Dokumentika, žinoma, įdomesnė, tačiau ir Karen Miren sukurtas karalienės paveikslas puikiai atspindi karališką nuotaiką.

Yra filmų apie Širdžių karaliene vadinamą Dianą, tačiau jų čia neįrašiau, nes daugels žiūrėtų – sausa dokumentika, o Naomi Vats sukurtas personažas manęs visiškai neįtikino… Filmas apie mano mėgstamą monarchę iš Monako Greisę Keli, kurią vaidino Nikolė Kidman, manęs taip pat nesužavėjo, nes buvo per daug vidutiniškas, tokiai giliai mąstančiai ir savo aistrą į princesės karūną iškeitusiai asmenybei. Taip pat ir filmas Jaunoji Viktorija manęs per daug nesužavėjo dėl parinktų aktorių.

O čia dar pora dėmesio vertų kostiuminių dramų ir serialas, kurį neseniai rodė ir per televiziją, kuris išdidžiai sakant, buvo filmuotas ir Lietuvoje, ir mūsų kaimynystėje – Latvijoje. Verta pažiūrėti vien dėl vietovių ir pamilti savo šalį iš naujo.

 • Džeinė Eir (Jane Eyre)
 • Puikybė ir prietarai (Pride & Prejudice)
 • Karas ir taikas (Peace & War)
Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *