Vyrų mados savaitė 2018

Prieš porą savaičių „nugriaudėjusi“ Vyrų mados savaitė ne tik apdovanojo pačius stilingiausius 2018 metų Lietuvos vyrus, bet ir pristatė net devynias aikčioti privertusias vyriškas kolekcijas, kurios, tiesą sakant, pranoko Mados infekciją ir netgi keletą kartų!

Atidarymo metu Vilniaus rotušėje kartu su Marija ir Julija pradėjome trečiąją vyrų šventę! Atidarymą vainikavo dendizmo mados fotografo iš Italijos paroda (kuri buvo perkelta į PC Ozas) bei Migloko koncertas, kuris buvo kiek ramesnis, nei praeitų metų Beissoul ir Einiaus duetas, tąkart kilnojęs svečių rankas į orą. Tačiau tai tebuvo ramus vakaras prieš audringą kolekcijų pristatymą!

Pradėsiu nuo antro galo – po pristatymų supratau, kodėl man labiau patinka stebėti podiumu žingsniuojančius vyrus (tikrai ne dėl to, apie ką iškart pagalvojote!). Moterų mada tokia išgręžta, jog ima žiovulys žiūrint į dizainerių pastangas išgauti iš audinių kažką naujo… Ir tikrai bergždžiai. Žinoma, myliu nešiojamą madą, juk be jos neišgyventume nei dienos, tačiau mados savaitės ir kiti renginiai turėtų teikti estetinį pasigėrėjimą ir „wow“ faktorių, bent jau to aš pastaruoju metu ilgiuosi iš mados. Kažko, kas nustebintų – maloniai ar nemaloniai – šiuo atveju, nėra didžiulio skirtumo, nes nustebti geriau, nei žiovauti. Štai vyrų mada – kita kalba, aprenk vyrą suknele ir visi bus nustėrę! Šiais metais vyrų mados savaitėje kolekcijas pristatę dizaineriai peržengė visas „nustebimo“ ribas!

Vakarą pradėjo „Harmann“ kolekcija, kurią lydėjo į Euroviziją išsiųstos Ievos dainos Jovani remiksas. Kolekcijos ašis – vyresnio amžiaus vyrai, kuriems moderi klasika tiko netgi labiau, nei jauniems modeliams. Harmann pakankamai žinomas dizaineris, kuris kuria kokybišką, vyrišką aprangą su modernumo prieskoniu. Pavyzdžiui, mane sužavėjo kaklaraiščių nešiojimo ypatumai. Kadangi maniakiškai nesidomiu vyriška mada, man tai buvo naujovė, kuriai uždėjau varnelę už originalumą! Be to, aš pati dievinu kaspinus po kaklu, tad kodėl vyrai negalėtų??

Labiausiai įsiminė italų dizainerio Alessandro Trincone kolekcija, kurioje vyrai vilkėjo perregimas tiulio sukneles. Kaip aš pati tai vertinu? Fone skambėjo muzika, kuri man priminė filmą „Danų mergina„, o pastarasis mane palietė iki širdies gelmių. Taip kolekciją ir įvertinau. Žinoma, buvau apstulbusi, bet meluočiau, jei sakyčiau, kad man nepatiko.

Kadangi rašau iš atminties, nepamenu, koks buvo antrosios kolekcijos dizainerio vardas, tačiau visa kolekcija priminė futuristinį siaubo filmą. Buvo kiek baugu, tačiau tuo pačiu ir smalsu žiūrėti. Lyg modeliai būtų robotai… Apskritai, kokios 5-6 iš 9 kolekcijų ištrynė bet kokias lytiškumo ribas, ko, manau, ir siekė dizaineriai!

Vyšnia ant torto tapo Julia Janus su savo paskutine vyriška kolekcija. Dar vienas fenomenas (kuris Julijos kūrybai šiaip jau visai nesvetimas) ant podiumo sukviesti įvairaus sudėjimo vyrus – buvo TAIP GRAŽU žiūrėti į apvalesnius vyrus, kurie neatrodė nei trupučio prasčiau nei modelio karjerų siekiantys vaikinai. Buvo taip paprasta, sava ir tikra! Sveikinu organizatores su tokiu pasisekimu. Tokiais tempais, kitų metų kolekcijų pristatymai užims dvi, jei ne tris dienas!

Uždarymo vakarėlyje vyko stilingiausių 2018-ųjų metų vyrų „karūnavimas“, kuris buvo tiek pat juokingas, kiek ir stilingas. Šiek tiek techninių nesklandumų, šiek tiek vedėjo Audriaus Bružo klaidelių ir save įsimylėjusių nominacijų pranešėjų renginio erdvę sumažino iki jaukaus draugų susibūrimo. Galiu išduoti už ką balsavau stilingiausio vyro rinkimuose – teko rinktis tarp Adomo Pečiuko (kuris tikėjau, kad gaus prizą iš l’Officiel’io) ir kitų pažįstamų veidų, bet visgi mano nugalėtojas – klasikinio stiliaus Sigitas Martinaitis, na, o daugumai stilingiausias pasirodė Tadas Rimgaila, kuriam šis titulas ir atiteko! Nieko, Sigitai, kitais metais! :)))

Ir vienas trumpas offtopic‘as apie renginio organizatorę Mariją Palaikytę. Esu kiek keista, nes daugelis neapkenčia „pasipūtusių“ žmonių, o aš dievinu! Žinoma, jei tik yra dėl ko „pūstis“. Žinau, jog daugelis Mariją laiko nosį užrietusia ir „profesiją susikūrusia“ ponia, tačiau jos meilės madai ir vyrams pavydėti turėtų kiekvienas taip kalbantis! Nepulsiu ginti ir aiškintis apie jos profesijos tikrumą, esu pakankamai „normalus“ žmogus, jog kažkam pasakius apie baigtus mokslus, nepradedu aiškintis jų tikrumo ir netikrumo, juolab, kai mokslai baigti ne Lietuvoje. Užsienyje rastumėte ir daugiau „netikrai“ skambančių profesijų. Ir tai, kad Marija Lietuvoje drįsta ir nori kelti mados (ne vien vyriškos) kartelę, turėtume dėkoti, net jei ji būtų baigusi skalbėjų kursus. Galiu tik įsivaizduoti, kiek energijos, nervų ir pinigų kainuoja tokia savaitė, todėl džiaugiuosi ir net prašau, Marija, BŪK PASIPŪTUSI, nes tikrai yra dėl ko! Ne kiekviename renginyje organizatoriai stovi prie durų ir apkabina kiekvieną atvykusį, visą vakarą šypsosi ir juokiasi iš menkų nesklandumų. Lygiai taip pat giriu ir Juliją!

Nuotraukos 15min.lt/Ž. Gedvilos

 

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *