Petals fairy TOMA’s accessories

Paprastai jauna ir talentinga dizainerė bei stilistė save vadina Toma, tačiau jau kurį laiką tiek draugai, tiek klientės apibūdina ją kaip žiedlapių fėją. Nuoširdaus, nuolatos besišypsančio ir švytinčio veido merginai gyvenime svarbiausia romantika ir savęs realizavimas. Būtent tokių tikslų vedama, Toma Jankauskaitė įkūrė savo aksesuarų (o viena koja jau ir drabužių) studiją labai lengvai įsimenamu pavadinimu – Toma accessories. Ne kartą pati puošiausi jos kurtomis grožybėmis, ne kartą ir draugės pirštu baksnojo į išskirtinius papuošalus, sakydamos, jog nori įsigyti, kitos jų namuose turi netgi po kelis – o jeigu jūs dar nežinote apie Toma accessories, leiskite jus supažindinti tiek su pačia aksesuarų kūrėja, tiek su jos be galo trapiais ir moteriškais autoriniais darbais.

3

Toma savo pasinėrimą į mados pasaulį laiko gerai apgalvotu sprendimu: „šioje srityje nesu naujokė, nesugalvojau vieną dieną jog noriu būti dizainere, to siekiau nuosekliai, baigiau aprangos dizaino studijas Kaune ir Vilniuje, dirbau tarptautinėse kompanijose su masinių ir individualių drabužių kūrimu.“ Tad prieš keletą metų atvykusi į Lietuvos sostinę, mergina pamažu ėmė plėtoti hobiu buvusį papuošalų kūrimą, kurio tada dar nesitikėjo galėsianti vadinti savo verslu. Kaip ir dažno pradedančio dizainerio kūrybą pirmiausia pamėgsta artimieji: „pradžioje papuošalus kūriau draugėms, po to draugių draugėms ir taip hobis tapo dabartiniu mano verslu“ – džiaugsmu dalijasi Toma.

5 low

Pradėjo nuo draugių, o išsiplėtė netgi iki televizijos! Neįtikėtina, tačiau žiemos sezono metu LNK televizijoje anonsuose ant pačiūžų pasirodę laidų vedėjai buvo pasipuošę būtent Tomos ir (išduosiu linksmą paslaptį) jos močiutės sukurtomis pirštinėmis su bumbuliukais! Dizainerė su ypatingu entuziazmu kalba apie šį bendrą jos ir mylimos močiutės žiemos „versliuką“: „pirštinės atsirado netikėtai. Vieną žiemą prieš Kalėdas paprašiau močiutės, kad numegztų kelias pirštines mano draugėms, kaip dovaną. Ji jų primezgė tiek daug, jog sugalvojau parduoti. Žinoma, prisidėjo įvairūs mano papuošimai, bumbulai ir panašiai“. Ką gi, Toma įrodė: netgi žieminės kumštinės pištinės gali būti tokios stilingos, jog jas transluos viena iš žiūrimiausių televizijų! Tačiau apie tolimesnį bendradarbiavimą su močiute aksesuarų kūrėja dar negalvoja: „tai buvo visiškai netikėtas dalykas, negalvoju būtent apie pirštinių kūrybą. Nors ką gali žinoti… Mano močiutė puiki mezgėja, tokios puikios kaip ji niekur nerandu. Žiemą buvome puiki komanda: aš galvojau derinius, vežiau jai siūlus, o ji buvo laiminga, galėdama padėti.“ Kad ir koks suartinantis dalykas tai bebūtų, Toma savęs neįsivaizduoja be gėlių: „gėlės mano kūryboje buvo visada, jos mane lydi visur! Pati esu labai romantiška ir šilta, tad lengvos plazdančios gėlės atspindi mane…“ Būtent dėl šios priežasties autoriniai darbais turi absoliučiai savitą stilių, tobulai derančias spalvas bei lengvumo jausmą.

2

Pasidarė smalsu – kodėl būtent gėlės ir jų žiedlapiai? „Man patinka lengvumas, romantika, moteriškumas… Labai džiaugiuosi, jog kažkada netikėtai mano rankose atsiradęs plonas audinys virto gėlės formomis ir po to susilipdė i gražų žiedą. Dabar tai – mano vizitinė kortelė,“ – pasakoja žiedlapių fėja vadinama mergina. Rankose laikydama iš gėlių formų sudarytus žiedelius, stengiausi įminti mįslę, kaip jie „sulipdyti“, tačiau Toma paslaptinai žvelgdama tylėjo ir neišdavė paslapties. Bet kokiu atveju, rankų darbo papuošalai iš audinio visi su lig vienu atrodo preciziškai – jokio broko, jokios deformacijos – Toma absoliuti perfekcionistė, todėl klientės gali aklai ja pasitikėti.

6 low

O prakalbus apie klientūrą, dizainerė nusišypso dar plačiau: su dėkingumu ji pasakoja apie moteris, kurios po kelis kartus atvyksta į studiją įsigyti vis naujų papuošalų. „Dažnai jos sako „vis negana“ – širdį glosto tokie žodžiai“ – teigia Toma, klientų rate turinti tiek jaunų merginų, tiek vyresnio amžiaus moterų, tiek pramogų verslo atstovių. Neretai klientės „pameti“ kūrėjai vieną kitą idėją, nemažai merginų ateina su ja ir pasikonsultuoti: „būna jog atisneša suknelę ir prašo priderinti papuošalą, tada pasidėliojame spalvas, išsirenkame tinkamiausią derinį. Būna, kad atsineša visos šeimos drabužius, tada kuriu šventei vientisą stilių, kad ir mama, ir tėtis, ir vaikučiai – visi derėtų.“ Dizainerė iš tiesų turi talentą derinti tiek spalvas, tiek skirtingas medžiagas: keletas šilkinių žiedlapių, derinami su gipiūro audiniu, kai kuriuose papuošaluose randame ir atlaso ar netgi aksomo!

1

Dizainerė Toma accessories ateitį mato ir toliau natūraliai besivystančią: „niekada nemėgau skubėti ir visko perspausti ar sprogdinti kažkokius burbulus. Ir toliau kursiu papuošalus, tik šalia jų atsiras vis daugiau drabužių…“ Mergina išties džiugiai pranešė šią žinią, todėl tuoj pat ėmiau klausinėti apie drabužių stilistiką. Toma patikino, jog ir dabar ji priiminėjanti užsakymus vestuvinių suknelių kūrimui bei dekoravimui, taip pat norinti sukurti savo drabužių kolekciją, žinoma, su neatskiriamaisiais žiedlapiais! „Naujos kūrybos fotosesija jau įvyko, ten pamatysite ne tik mano kurtų papuošalų, bet ir drabužių!“ – informuoja savo kūrybos gerbėjas dizainerė. Įdomiausias tądien išgirstas dalykas buvo tas, jog dažnai į Tomą kreipiasi merginos, norinčios tiesiog dekoruoti sukneles žiedlapiais, kad šios neatrodytų tokios nuobodžios… Kartais pasitaiko ir tokių klienčių, kurios nori paslėpti skylutę, ar dėmelę – Toma šiam darbui pasiruošusi ir originaliai sugalvoja, kaip užmaskuoti „netikėtumus“ drabužyje. Nusprendžiau ir pati atsinaujinti vieną kitą drabužį, kad jis atrodytų dar nematytas ir unikalus!

4

© PREFIX STUDIO – Robertas Pledas, MUA/hair: Austė Savukynaitė

Dizainerė yra sukaupusi ir nemažą kiekį lankelių. Įvairiausių: nuo vestuvinių akinančiai baltais žiedlapiais, iki punk stiliaus lankelių su spygliukais bei karoliukais. Užtikrinu – pas Tomą TIKRAI rasite kažką, kas jums tiks ir patiks!

Toma accessories studiją rasite Vilniuje, o greitai ji bus prieinama ir  virtualioje erdvėje! Kol kas papuošalus rasite Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/TomaAccessories

Ačiū Tomai už nuotaikingą pokalbį, už aksesuarus bei gerą kompaniją!

 

Ačiū, kad skaitote!

Ma

Share on FacebookPin it on PinterestShare on TumblrShare on Twitter

1 Comment

  1. Kokia graži ir stilinga fotosesija. O skaityti apie Tomos darbus buvo tikras malonumas.Sėkmės ir toliau.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *